هدر اصلی
1395/11/11 13:32:22
سرویس اجتماعی
پزشکیان:

تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی به مراکز درمانی ندارد/ انتقاد از افزایش هزینه های تحمیل شده به تامین اجتماعی

نایب رییس مجلس گفت: هزینه های درمانی تحمیل شده به تامین اجتماعی در پی سیاست‌های اشتباه در حوزه سلامت نسبت به گذشته دو برابر شده است.
تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی به مراکز درمانی ندارد/ انتقاد از افزایش هزینه های تحمیل شده به تامین اجتماعی نایب رییس مجلس گفت: هزینه های درمانی تحمیل شده به تامین اجتماعی در پی سیاست‌های اشتباه در حوزه سلامت نسبت به گذشته دو برابر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608100489723793.jpg تامین,اجتماعی,پولی,برای,پرداخت,بدهی,به,مراکز,درمانی,ندارد/,انتقاد,از,افزایش,هزینه,های,تحمیل,شده,به,تامین,اجتماعی Icana

مسعود پزشکیان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تاخیر در پرداخت بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی و ایجاد مشکل در ارایه خدمات درمانی به مردم، گفت: طبق بررسی های انجام شده تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی خود به مراکز درمانی حتی از وام هایی با سودهای بسیار در بازپرداخت هم استفاده کرده است اما بازهم با کمبود منابع برای پرداخت بدهی ها روبه روشده و مشکلات همچنان بسیار است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای پرداخت بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی 8 هزارمیلیارد تومان ازمحل فروش اوراق قرضه درنظرگرفته شد، افزود: در این شرایط نیز بیمه سلامت بازهم 8 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، بنابراین روشی که در حوزه بهداشت و درمان برای ارایه خدمات به مردم درنظرگرفته شده بسیار پرهزینه بوده و امکان ادامه آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت با هدف کاهش مشکلات در پرداخت بدهی به مراکز درمانی به وزارت بهداشت منتقل شد، تصریح کرد: در این شرایط نیز باید دید که آیا میزان بدهی‌ها کاهش پیدا می‌کند زیرا مسئولان وزارت بهداشت و درمان معتقد بودند که با افزایش افراد بیمه شده توسط وزارت تعاون مشکلات بسیاری برای بیمه سلامت به وجود آمده است.

پزشکیان با انتقاد از اینکه پول کافی برای ارایه خدمات درمانی با شرایط فعلی وجود ندارد، گفت: متاسفانه منابع با هزینه‌ها درحوزه درمان همخوانی ندارد، ضمن اینکه 3 سال پیش همه این موارد و مشکلات مطرح شد اما کسی به طرح مسائل کارشناسی توجهی نکرد؛ بنابراین باز هم تاکید می‌کنم که دولت با ادامه اجرای روش فعلی درحوزه بهداشت و درمان قادربه پرداخت بدهی ها نیست، دولت باید برای جلوگیری از افزایش مشکلات به قانون برنامه پنجم دراجرای سطح بندی خدمات، پزشک خانواده، گایدلاین، خریدراهبردی و پرداخت عملکردی بازگردد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه منابع و هزینه ها باید متناسب و دریک راستا باشد، گفت: افراد زیادی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، همچنین تعرفه ها بدون درنظرگفتن منابع لازم افزایش پیدا کرد، از سوی دیگر تجهیزات درمانی و دستگاه های مختلفی نوسازی شد و هزینه ها افزایش پیدا کرد، حال دراین شرایط با حجم انبوهی از بدهی ها روبه روهستیم که مشخص نیست چگونه مشکل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی های خود در سال 95 ندارد، افزود: اگرگفته می شود که تامین اجتماعی در پرداخت ها به مراکز ملکی خود هیچ مشکلی ندارد، دولت هم به مراکز ملکی وزارت بهداشت و درمان اعتبارات را به موقع پرداخت می‌کند؛ تامین اجتماعی مجبور است که حقوق پرسنل خود را برای ادامه فعالیت ها به موقع پرداخت کند.

پزشکیان با اشاره به اینکه هزینه های تحمیلی دربخش درمان تامین اجتماعی نسبت به گذشته 2 برابر افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: وقتی پولی وجود ندارد، با افزایش هزینه ها تنها مشکلات مردم افزایش پیدا کرده و دود این بی تدبیری ها تنها به چشم مردم می‌رود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر سازمان بیمه سلامت درپرداخت بدهی خود با یکسال تاخیر روبه رو است، گفت: بیمه تامین اجتماعی نیز با تاخیرچند ماهه روبه رو است،  مگر این صندوق با گنجی از پول روبه رو است که سرموعد بدهی ها را پرداخت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet