هدر موبایل
1395/11/12 14:56:21
سرویس اجتماعی
محجوب:

اصلاح قانون تامین اجتماعی باید در مسیر افزایش حمایت‌ از بیمه شدگان باشد

رییس فراکسیون کارگری مجلس بر ضرورت اصلاح قانون تامین اجتماعی با هدف افزایش اقدامات حمایتی از کارگران و افراد تحت پوشش این سازمان تاکید کرد.
اصلاح قانون تامین اجتماعی باید در مسیر افزایش حمایت‌ از بیمه شدگان باشد رییس فراکسیون کارگری مجلس بر ضرورت اصلاح قانون تامین اجتماعی با هدف افزایش اقدامات حمایتی از کارگران و افراد تحت پوشش این سازمان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/74315.jpg اصلاح,قانون,تامین,اجتماعی,باید,در,مسیر,افزایش,حمایت‌,از,بیمه,شدگان,باشد Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دولت باید برای تغییر و اصلاح قوانین تامین اجتماعی به مجلس لایحه ارایه کند، گفت: متاسفانه آنچه که بارها توسط مسئولان تامین اجتماعی درقوانین نگارش شده بسیار ضعیف‌تر و ناقص تر از قوانین مصوب 40 سال پیش در تامین اجتماعی است، بنابراین تاکنون پیشنهاد قوی و قابل قبولی از سوی مسئولان تامین اجتماعی برای تغییر درقوانین به مجلس ارایه نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییرات موردنظر مسئولان تامین اجتماعی در اصلاح قوانین مورد موافقت نمایندگان نیست، افزود: مسئولان تامین اجتماعی با تغییر و اصلاح قانون به دنبال کاهش اقدامات حمایتی هستند این در حالی است که کاهش هر نوع حمایتی مورد تایید مجلس و نمایندگان نیست؛ مجلس خواهان بهسازی قانون و افزایش حمایت ها در حوزه های مختلف از جمله حقوق کارگران است که این موضوع مورد نظر تامین اجتماعی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مجلس تعریف دقیق تری از حمایت های تامین اجتماعی از کارگران دارد، تصریح کرد: به عنوان مثال درتبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی شرایط مشاغل سخت و زیان آور به طور کامل و روشن تعریف شده است اما متاسفانه تا کنون این تبصره 3 مرتبه دستخوش تغییر و اصلاح درمجلس قرار گرفته است؛ این درحالی است که تامین اجتماعی برای هر مرتبه اصلاح تفسیرهای گوناگونی را مطرح کرده است.

محجوب با انتقاد از وجود تفسیرهای متفاوت و مختلف تامین اجتماعی از قوانین مربوط به این سازمان، گفت: درتبصره 2ماده 76 گفته شده برای مشاغل سخت و زیان آور باید از کارفرما به میزان 4 درصد مافات دریافت شود، این درحالی است که این میزان درحال حاضر توسط تامین اجتماعی تغییر کرده است؛ بنابراین تغییرات مدنظر تامین اجتماعی در قوانین، مورد تائید و نظر نمایندگان نیست.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با دیدگاه مسئولان تامین اجتماعی قوانین این سازمان در شرایط فعلی قابل اصلاح نیست، افزود: قوانین باید با نگاه افزایش اقدامات حمایتی از کارگران و افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اصلاح شود، ضمن اینکه حمایت ها در طول چند سال گذشته برای افراد تحت پوشش افزایش پیدا کرده و تامین اجتماعی نمی تواند این حمایت ها را حذف کند؛ بنابراین به روز رسانی و اصلاح قوانین به معنای حذف حمایت ها نیست و مسئولان تامین اجتماعی بهتر است برای اصلاحات مورد نیاز سیاست های دیگری را درپیش گیرند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet