هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی:

شوراها برای دوره‌های متوالی می‌توانند یک شهردار انتخاب کنند/ منع قانونی برای انتخاب وجود ندارد

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: بر اساس مفاد قانونی اعضای شوراهای شهر می‌توانند شهرداری را برای چندین دوره‌ متوالی انتخاب کنند.
دوشنبه 11 بهمن 1395 ساعت 14:48
شوراها برای دوره‌های متوالی می‌توانند یک شهردار انتخاب کنند/ منع قانونی برای انتخاب وجود ندارد رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: بر اساس مفاد قانونی اعضای شوراهای شهر می‌توانند شهرداری را برای چندین دوره‌ متوالی انتخاب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42920.jpg شوراها,برای,دوره‌های,متوالی,می‌توانند,یک,شهردار,انتخاب,کنند/,منع,قانونی,برای,انتخاب,وجود,ندارد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح انتخاب شهرداران از سوی شوراهای شهر برای دوره‌های متوالی، گفت: زمانی این موضوع دارای ابهام بود، ابهامی مبنی بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند تنها برای دو دوره متوالی شهرداران را انتخاب کنند یا خیر، اما پس از بررسی‌های قانونی مشخص شد که انتخاب شهرداران برای دوره‌های متوالی محدودیت قانونی ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر می‌توانند شهرداران را برای دوره‌های متوالی انتخاب کنند، در حقیقت شهرداران در حکم مدیرعامل یک نهاد بوده و منتخب مردم نیستند بنابراین محدودیتی قانونی برای آنها قائل نشده‌ایم.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی قانون تشکیلات، اختیارات اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران را یادآور شد و گفت: این قانون اختیاراتی چون انتخاب شهردار را برای شوراها قائل شده‌ تا شهرداران را برای مدت 4 سال انتخاب کنند اما محدودیتی برای انتخاب شهرداران در دوره‌های متولی در نظر گرفته نشده است یعنی شهرداران در صورت کسب رای اعضای شوراها می‌توانند در دوره‌های متوالی برگزیده شوند./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر