پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/03/13 09:36:00
سرویس فرهنگی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌امام(ره)-4

باهنر: کار اصلی‌که بتواند تاثیر متقابل‌حوزه و دانشگاه را نشان دهد صورت نگرفته است

**محمد رضا باهنربا اشاره به موضوع وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در این خصوص شعارهایی داده شده ولی کار اصلی که بتواند حوزه را بردانشگاه و دانشگاه را بر حوزه تاثیر‌گذار نماید صورت نگرفته است .

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در رابطه با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ که مورد کم‌توجهی و غفلت قرار گرفته گفت: مسایل فرهنگی نظام و انقلاب در سیاست‌های راهبردی بوده که در جریان نهضت حضرت امام (ره) مطرح شده است.

وی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی چتر سنگینی بر روی مسایل فرهنگی کشور افتاد و پس از پایان جنگ در ابتدا این مسایل مورد غفلت قرار گرفت ولی در سال‌های 70الی 72 رهبر انقلاب اشارات بسیاری به موضوع تهاجم فرهنگی داشتند و فرمودند که دشمن عقبه کشور را هدف قرار داده است که متاسفانه در آن سال‌ها حساسیت چندانی از سوی دولت در این خصوص صورت نگرفت و برنامه‌ ویژه‌ای برای موضوعات فرهنگی وجود نداشت.

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه گفت: پس از دوم خرداد سال 76 روند رسیدگی به امور فرهنگی بهتر شد.

وی با بیان این که ما فاقد یک فضای آرمانی در حوزه فرهنگ هستیم یادآور شد برای رسیدن به این فضا راه طولانی در پیش داریم.

نماینده تهران درادامه به شور بالای موضوعات عقیدتی و فرهنگی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: فضای تفهیم معارف اسلامی بیشتر در حوزه‌های علمیه و اینگونه مراکز خلاصه می‌شود که البته در فضای قرآنی کارهای بزرگی در سطح جامعه از سوی گروه‌های مردمی صورت گرفته است.

نائب رئیس دوم مجلس در ادامه موضوع وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح کرد و گفت: در این خصوص شعارهایی داده شده ولی کار اصلی که بتواند حوزه را بردانشگاه و دانشگاه را بر حوزه تاثیر‌گذار نماید صورت نگرفته است ولی برخی اقدامات انجام شده که کافی نمی‌باشد.

باهنر افزود:در موضوع مسایل اجتماعی تلاش‌های بسیاری برای حضور مردم در صحنه مدیریت کشور صورت گرفته است تا جایی که امروز حضور پرشور مردم را در صحنه‌های انتخاباتی کشور و ایام ا..شاهدیم که در این خصوص عملکرد دولت نهم تاثیر به سزایی را در پی داشته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet