هدر موبایل
1395/11/11 15:59:05
سرویس بین الملل
سلحشوری در ملاقات با سفیر ایتالیا در تهران :

آمادگی ایران برای تقویت همکاری ها با ایتالیا در زمینه مرمت بناهای فرهنگی و تاریخی/تاکید بر ترویج صنعت توریسم

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر ایتالیا در تهران گفت: ترویج صنعت توریسم، برگزاری نمایشگاه های هنری و فرهنگی مشترک در ایران و ایتالیا و تقویت همکاری ها در زمینه مرمت بناهای فرهنگی و تاریخی از جمله مواردی است که طرف ایرانی آمادگی تقویت همکاری های خود با ایتالیا را دارد.
آمادگی ایران برای تقویت همکاری ها با ایتالیا در زمینه مرمت بناهای فرهنگی و تاریخی/تاکید بر ترویج صنعت توریسم رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر ایتالیا در تهران گفت: ترویج صنعت توریسم، برگزاری نمایشگاه های هنری و فرهنگی مشترک در ایران و ایتالیا و تقویت همکاری ها در زمینه مرمت بناهای فرهنگی و تاریخی از جمله مواردی است که طرف ایرانی آمادگی تقویت همکاری های خود با ایتالیا را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100939652018.jpg آمادگی,ایران,برای,تقویت,همکاری,ها,با,ایتالیا,در,زمینه,مرمت,بناهای,فرهنگی,و,تاریخی/تاکید,بر,ترویج,صنعت,توریسم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کونچاتوری سفیر ایتالیا در تهران ظهر امروز دوشنبه (11/11/95) با پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

سلحشوری در ابتدای این دیدار با اشاره به فرهنگ غنی و پیشینه تمدنی بی نظیر ایران و ایتالیا گفت: تاریخ روابط دو کشور، همواره بستر مناسبی برای همکاری های آتی آن ها بوده و امیدواریم در فضای کنونی روابط فیمابین نیز، این سابقه قابل توجه، تقویت ارتباطات و ارتقاء شناخت متقابل دو ملت را رقم بزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا برای تقویت همکاری های خود با گروه مقابل در پارلمان ایتالیا گفت: همکاری های پارلمانی تقویت کننده و تسهیل کننده روابط دو کشور در بخش های مختلف هستند و مجلس شورای اسلامی از ارتقاء هر چه بیشتر سطح این همکاری ها میان ایران و ایتالیا استقبال می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورمان در ادامه این دیدار با اشاره اهمیت تقویت همکاری های فرهنگی دو کشور، گفت: همکاری های فرهنگی بستری مناسبی برای شناخت هر چه بیشتر ملت های دو کشور از یکدیگر است که نتیجه آن را می توان در ارتقاء سطح روابط تجاری و اقتصادی نیز مشاهده کرد.

وی افزود: ترویج صنعت توریسم، برگزاری نمایشگاه های هنری و فرهنگی مشترک در ایران و ایتالیا و تقویت همکاری ها در زمینه مرمت بناهای فرهنگی و تاریخی از جمله مواردی است که طرف ایرانی آمادگی تقویت همکاری های خود با ایتالیا را دارد.

پروانه سلحشوری در پایان این دیدار ابراز خرسندی کرد: با توجه به فضای جدید مناسبات ایران و ایتالیا و تبادل هیات های گوناگون میان دو کشور، شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط فیمابین باشیم.

کونچاتوری سفیر ایتالیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان پارلمان ایتالیا از گسترش روابط خود با مجلس شورای اسلامی در همه سطوح از جمله گروه های دوستی پارلمانی دو کشور استقبال می کنند.

وی افزود: سفارت ایتالیا تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور را در دستورکار خود دارد و اینگونه همکاری ها را بخش تاثیرگذاری در تقویت روابط دو کشور می داند.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به زمینه های مستعد برای همکاری های دو کشور گفت: گفتگوهای خوبی در زمینه همکاری های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور صورت گرفته است و آمادگی لازم در طرف ایتالیاتی برای تقویت روابط فرهنگی و افزایش همکاری ها در زمینه محیط زیست نیز وجود دارد که امیدواریم با تلاش مشترک مقامات دو کشور شاهد گسترش هر چه بیشتر این همکاری ها هم باشیم.

لازم به ذکر است در این ملاقات سکینه الماسی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا نیز حضور داشت که به طور جداگانه در خصوص راه های تقویت همکاری های پارلمانی ایران و ایتالیا با سفیر این کشور گفتگو و تبادل نظر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet