شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/11/12 08:17:01
سرویس سیاسی
نوریان:

سفر وزیرخارجه فرانسه به‌همراه 60شرکت فرانسوی به ایران حاکی از تنهایی آمریکا در نقض برجام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است گروه ۱+۵ تلاش دارد نشان دهد برتعهدات خود در برجام پابرجاست و در این میان به آمریکایی‌ها اجازه یکه‌تازی نمی‌دهد.
سفر وزیرخارجه فرانسه به‌همراه 60شرکت فرانسوی به ایران حاکی از تنهایی آمریکا در نقض برجام است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است گروه 1+5 تلاش دارد نشان دهد برتعهدات خود در برجام پابرجاست و در این میان به آمریکایی‌ها اجازه یکه‌تازی نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg سفر,وزیرخارجه,فرانسه,به‌همراه,60شرکت,فرانسوی,به,ایران,حاکی,از,تنهایی,آمریکا,در,نقض,برجام,است Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفری که وزیر خارجه فرانسه به همراه 60 شرکت فرانسوی به ایران در پیش دارد، گفت: از رهگذر توافق برجام بود که پای اروپایی ها به بازار ایران باز شده و مراودات اقتصادی سودآوری را با شرکت‌های ایرانی خواهند داشت لذا این امر نشان دهنده این است که اروپایی ها خواهان اجرای مفاد برجام هستند.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از آن سو آمریکایی ها رجزخوانی هایی برای مقابله با برجام دارند لذا این سفر می تواند برگ مثبتی باشد که آمریکا در مورد نظر خود برای نقض برجام تنهاست و اروپایی ها آنها را همراهی نمی کنند.

وی افزود: در این بین با توجه به همراهی هیأت اقتصادی و تجاری به وزیر خارجه فرانسه این نکته مورد توجه است که آنها می خواهند تعهدات خود را انجام دهند لذا تصور این است که این حرکت، اقدامات آمریکا را بی اثر کرده و اجازه نمی دهد آنها یکه تازی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نکته مهم اینجاست که اعضای گروه 1+5 بعد از تلاش‌های بسیار آمریکایی‌ها مبنی بر تخریف وجهه جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل و نشان دادن ایران به عنوان عنصری مخرب برای دنیا، به این نتیجه رسیده اند که ادعاهای آمریکا درست نیست از طرفی آنها نمی خواهند نقض برجام به نام گروه 1+5 تمام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet