هدر اصلی
1395/11/12 11:22:22
سرویس دیگر رسانه‌ها
جبار کوچکی نژاد:

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به سرمایه انسانی کشور است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باید علاوه بر تعامل با دنیا، بیشتر به سرمایه انسانی داخل کشور متکی باشیم.
تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به سرمایه انسانی کشور است نماینده مردم رشت در مجلس گفت: جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باید علاوه بر تعامل با دنیا، بیشتر به سرمایه انسانی داخل کشور متکی باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/55317.jpg تحقق,اقتصاد,مقاومتی,نیازمند,توجه,به,سرمایه,انسانی,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جبار کوچکی نژاد با اشاره به فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و گرامیداشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، اظهار کرد: خوشبختانه سی وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیریم و این افتخاری است که علی رغم مشکلات و موانع موجود، ولی انقلاب توانست از سختی ها عبور کند.

وی افزود: تداوم و استمرار این پیروزی در درجه اول با راهنمایی های امام(ره) و مقام معظم رهبری، ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و پشتوانه مردم که از نظام اسلامی حمایت کردند، میسر شده است.

کوچکی نژاد گفت: روزهایی که انقلاب شکل گرفت شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به عنوان محوریت نظام اسلامی قرار گرفت. «استقلال» از نکات کلیدی و ارکان نظام اسلامی بود. پس از گذشت 38 سال از انقلاب حضور آگاهانه مردم در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نشان از تحقق «آزادی» دارد؛ «جمهوری اسلامی» بیانگر همه خواهی مردم در استقرار کامل نظام اسلامی و متکی به خود بودن، است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون باید ببینیم بعد از 38 سال چقدر توانستیم به این شعار محوری برسیم!؟ تصریح کرد: در برخی بخش های مختلف نتوانستیم کارها را خوب پیش ببریم، اگر امروز در بخش اقتصادی دچار مشکل شدیم به دلیل ضعف برنامه ریزی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: اگر پس از جنگ به فرمایش امام(ره)مبنی بر «واگذاری مدیریت به مردم» به خوبی عمل می کردیم تا مردم در بخش های مختلف خدمات و اقتصاد ورود می کردند و منابع خود را به جای ذخیره در بانک ها، وارد چرخه اقتصادی و اجتماعی می کردند، اکنون شاهد رونق اقتصادی بودیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: اصل اقتصاد مقاومتی توجه به وظایف و امکانات داخل کشور به جای چشم دوختن به خارج از کشور است و این تفکر اشتباهی است که اگر به غرب نزدیک شویم، مشکلات و موانع کشور حل خواهد شد، لذا جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باید علاوه بر تعامل با دنیا، بیشتر به سرمایه انسانی داخل کشور متکی باشیم.

به گزارش ایسنا، کوچکی نژاد با بیان اینکه بعد از گذشت 38 سال از انقلاب، نظام جمهوری اسلامی فراز و فرودهایی داشته است، گفت: اخیرا در بیانات مقام معظم رهبری می شنویم که ایشان بر «مجلس انقلابی، دولت انقلابی و قوه قضاییه انقلابی» تاکید دارند که نشان می دهد باید با تلاش و هماهنگی های بیشتر به همدلی سال های انقلاب برگردیم. 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet