هدر اصلی
1395/11/12 11:54:24
سرویس اقتصادی
مفتح در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 96؛

بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال 96 تمدید شد/ اختصاص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به بنیه دفاعی کشور در سال۹۶

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مصوبات این کمیسیون را تشریح کرد.
بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال 96 تمدید شد/ اختصاص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به بنیه دفاعی کشور در سال۹۶ سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مصوبات این کمیسیون را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104179981008.jpg بخشودگی,جرائم,وام‌های,زیر,صدمیلیونی,در,سال,96,تمدید,شد/,اختصاص,یک,میلیارد,و,۳۰۰,میلیون,دلار,به,بنیه,دفاعی,کشور,در,سال۹۶ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست خبری امروز (سه شنبه، 12 بهمن ماه) آخرین جزئیات بررسی لایحه بودجه 96 در کمیسیون تلفیق را تشریح کرد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 96 به منظور تقویت بنیه بانک‌های دولتی، افزایش سرمایه آنها و تأدیه بدهی‌های دولت مقرر شد احکام تبصره 35 و 36 بودجه 96 تمدید شود که بر این اساس افرادی که کمتر از صد میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند در صورتی که اصل وام را پرداخت کنند سود وام توسط دولت به بانک‌ها پرداخت می‌شود و بانک‌ها جریمه دیرکرد وام‌ها را می‌بخشند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، افزود:با تصویب اعضای کمیسیون مقرر شد در سال آینده یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی کشور در اختیار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد.

دولت برای پرداخت بدهی تامین اجتماعی مجاز به فروش اموال غیرمنوقول شد

مفتح با اشاره به موضوع بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی، ادامه داد:با تصویب کمیسیون، به دولت اجازه داده شد که در سال آینده اموال غیرمنقول خود را که مشمول سیاست‌های واگذاری تحت اصل ۴۴ قانون اساسی نیستند، تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال بفروشد و پس از واریز به خزانه،به تأمین اجتماعی پرداخت کند.

وی یادآور شد:در صورتی که از محل فروش اموال غیرمنقول، این بدهی تأمین نشود،دولت می‌تواند از محل فروش اوراق تأمین مالی اسلامی بلند مدت، بدهی خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند.

مفتح افزود:با مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه 96، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجازه یافت اموال غیرمنقول مازاد خود را بفروشد و تا سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریال پس از گردش خزانه برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اقدام کند.

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به صدا و سیما

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ۱۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در بودجه 96 به صدا و سیما اختصاص می یابد، ادامه داد: این اعتبار برای تقویت تجهیزات فنی و تولید فیلم‌ها و سریال‌های فاخر هزینه خواهد شد.

اختصاص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها

مفتح اظهار کرد: ۲۰۰ میلیون دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد که ۱۵۰ میلیون دلار از آن برای وزارت علوم و ۵۰ میلیون دلار برای وزارت بهداشت خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت می‌شود تا برای طرح‌های آبیاری تحت فشار خصوصی و تعاونی هزینه کند، افزود: همچنین برای کمک به آبرسانی روستایی نیز ۳۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

وزارت ارتباطات مجاز به فروش اموال غیرمنقول مازاد برای صرف افزایش سرمایه پست بانک شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96، با اشاره به اینکه در مصوبه دیگری وزارت کار مجاز شد اموال غیرمنقول مازاد خود را با رعایت مقررات تا سقف 500 میلیارد تومان بفروشد و برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اختصاص دهد، تصریح کرد: بر اساس مصوبه دیگری وزارت ارتباطات مجاز شد اموال غیرمنقول مازاد خود را بفروشد و آن را صرف افزایش سرمایه پست بانک کند.

وی افزود:در مصوبه دیگری بانک مرکزی موظف شد کلیه وجوه ارزی ناشی از طرح دعاوی را تا سقف 3 هزار میلیارد تومان واریز کند.

پرداخت حقوق و مزایا و هزینه‌های پرسنلی از محل منابع صندوق توسعه ملی ممنوع است

مفتح تاکید کرد که پرداخت هر گونه حقوق و مزایا و هزینه‌های پرسنلی از محل منابع صندوق توسعه ملی ممنوع است.

وی با اشاره به اصلاح جدول شماره ۱۰ پیوست بودجه درباره اعتبارات استانی،ادامه داد:دولت در لایحه خود در این جدول ۱۶.۸ هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه عمرانی استان‌ها در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق این اعتبارات را به ۲۵.۸ هزار میلیارد تومان افزایش داد که متناسب با سهم هر استان توزیع خواهد شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم، یادآور شد:در لایحه دولت بودجه استانی در سه ردیف تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، 2 درصد حاصل از صادرات نفت خام و توازن منطقه‌ای دیده شده بود که ما آن را به پنج ردیف تملک دارایی، 3 درصد نفت خام و میعانات گازی، توازن منطقه‌ای، ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای اقتصادی برای کلیه استان‌ها و اختصاص 27/0 درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش (80 درصد عمرانی و 20 درصد جاری) افزایش دادیم، همچنین درآمدهای مالیاتی استان‌ها که در لایحه بودجه پیش‌بینی شده بود در کمیسیون تلفیق متعادل شد.

گزارش نهایی لایحه بودجه 96 فردا به دست نمایندگان می رسد

وی افزود:به موجب حکمی که در برنامه ششم به تصویب مجلس رسیده بود مقرر شد حقوق بازنشستگانی که کمتر از 2 میلیون تومان در ماه دریافتی دارند با شاغلان همان دستگاه در شرایط مشابه همسان‌سازی شود.

مفتح ادامه داد: ما همچنین جدولی را تنظیم کردیم و احکام برنامه ششم که باید در بودجه 96 منعکس شود را در آن گنجاندیم تا این کنترل وجود داشته باشد که احکام برنامه فراموش نشود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی پیشنهادات الحاقی کمیسیون‌ها تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که تا فردا گزارش نهایی لایحه بودجه سال آینده به دست نمایندگان برسد تا در هفته آینده که به مناسبت دهه فجر در حوزه‌های انتخابیه حضور دارند، آن را مطالعه کنند و بعد از تعطیلات دهه فجر، بودجه در صحن مجلس مطرح شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet