هدر موبایل
1395/11/12 12:04:27
سرویس صحن
در صحت علنی صورت گرفت:

قانع شدن مشروط لاهوتی از پاسخ‌های وزیر اقتصاد

نماینده مردم لنگرود در مجلس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در صحن مجلس، مشروط به برگزاری جلسه‌ای جهت تعیین تکلیف عدم پرداخت عوارض شهرداری‌ها از مالیات قانع شد.
قانع شدن مشروط لاهوتی از پاسخ‌های وزیر اقتصاد نماینده مردم لنگرود در مجلس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در صحن مجلس، مشروط به برگزاری جلسه‌ای جهت تعیین تکلیف عدم پرداخت عوارض شهرداری‌ها از مالیات قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106028108393.jpg قانع,شدن,مشروط,لاهوتی,از,پاسخ‌های,وزیر,اقتصاد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر اقتصاد پیرامون عدم پرداخت عوارض شهرداری ها از مالیات مشروط به برگزاری جلسه ای پیرامون تعیین تکلیف این موضوع قانع شد.

به گزارش خانه ملت پیش از پرسش و پاسخ نماینده و وزیر در صحن علنی، کاظم دلخوش به عنوان سخنگوی کمیسیون اقتصادی روند بررسی سوال از وزیر اقتصاد را در جلسه کمیسیون اقتصادی تشریح کرد.

دلخوش گفت: سوال مذکور در جلسه مورخ 16/9/95 در دستورکار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت. در ابتدا جناب آقای لاهوتی سوال خود را چنین مطرح نمودند که متاسفانه شهرداری ها از منابع اعتباری مالی و کمک دولت در ارائه خدمات خود محروم هستند و متاسفانه علی رغم نگاه مثبت فاقد منابع مالی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی وظیفه دارد از حقوق قانونی شهرداری ها صیانت کرده و اعتبارات شهرداری ها را بدون دخل و تصرف به شهرداری ها پرداخت نماید. حال وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی علت عدم پرداخت عوارض شهرداری ها را توضیح دهند.

وی افزود: پس از آن جناب آقای طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی توضیحات خود را چنین بیان نمودند که بنده هم همین نظر را دارم که ما نباید در وجوه شهرداری ها مداخله نماییم. این موضوع چندین بار در دولت نیز مطرح گردید که مبالغ عوارض شهرداری ها به طور کامل پرداخت گردیده است. آقای جهانگیری هم مطرح نمودند. اداره شهرداری ها به اتکای همین وجوه واریزی است. این در حالی است که بخشی از عوارض به خزانه واریز نشده و مستقیما به حساب شهرداری ها واریز می گردد چرا که جنبه ملی نداشته و وارد حساب متمرکز نمی گردد.

وی تاکید کرد: اما بخش دیگری از آن ملی است که به ارزش افزوده فرآورده های نفتی بر می گردد که حکم موخر دارد که مالیات مصوب از حلقه آخر و از شرکت پالایش و پخش دریافت می گردد. این مبلغ وارد خزانه و سپس به حساب وزارت کشور و در آخر در شهرستان توزیع می گردد. در مدت این 2 سال وزارت کشور نیز همواره معترض بوده که رقم مذکور مناسب نیازها نیست. مکانیسم اجرایی این است که درآمد که وارد خزانه شد خزانه باید مکلف باشد که این حکم اجرا نشده است که اگر این درآمدها کامل وصول نشده همه به نسبت هم کم می شود برای توزیع که دلیل اصلی آن پرداخت نقدی است.

دلخوش گفت: الان هم خزانه هم شهرداری ها و هم شرکت ملی پالایش و پخش همگی متضرر شده اند. این مطلب هم بیان کنم که تاکنون هیچ تعرضی به پول ها نشده است و مستقیم به حساب شهرداری ها محل می نشیند و بند الف وجوه را هم پرداخت کرده ایم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی افزود: سپس ریاست کمیسیون جناب آقای پورابراهیمی مطالب خود را بیان داشتند و اعلام نمودند پیشنهاد می کنم کمیته ای با حضور آقایان پناهی، اکرمی، شکری، لاهوتی و نماینده ای از وزارت نفت تشکیل و ظرف 2 هفته موضوع را بررسی، جمع بندی و نتیجه را به نماینده محترم سوال کننده ارائه نمایند تا در صورت مشخص نشدن پاسخ، سوال به صحن علنی برود. در پایان آقای لاهوتی اعلام نمودند که از پاسخ وزیر قانع نشدند.

دلخوش تاکید کرد: ضمنا اعلام می گردد کمیسیون حیطه طرح سوال را ملی و سوال مذکور را در حوزه وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی تشخیص نداد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet