هدر اصلی
1395/11/12 15:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس مجمع نمایندگان کردستان:

سفر 16مسئول ارشد کشوری به کردستان بیانگر توجه ویژه دولت به استان است

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور ۱۶ نفر از مسئولان ارشد کشوری در طول هشت ماه اخیر در استان کردستان بیانگر توجه ویژه دولت دکتر روحانی به این استان است.
سفر 16مسئول ارشد کشوری به کردستان بیانگر توجه ویژه دولت به استان است رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور 16 نفر از مسئولان ارشد کشوری در طول هشت ماه اخیر در استان کردستان بیانگر توجه ویژه دولت دکتر روحانی به این استان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108785240884.jpg سفر,16مسئول,ارشد,کشوری,به,کردستان,بیانگر,توجه,ویژه,دولت,به,استان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور مرادی روز سه شنبه با اشاره به پیگیری مهمترین مسائل و مشکلات استان کردستان در بخش های مختلف توسط مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: در طول هشت ماهی که از عمر مجلس دهم شورای اسلامی می گذرد، به طور میانگین هر 2 ماه یکبار مسئولان ارشد کشوری از معاونین رئیس جمهور تا وزیران و مدیران ارشد کشوری به استان کردستان سفر کرده اند.

وی با تقدیر و تشکر از توجه ویژه دولت یازدهم به استان کردستان افزود: در جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان کردستان با محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مهمترین مسائل و مشکلات استان به وی ابلاغ شد که در پایان وی به معاونان خود دستور داد همه بدهی های کردستان در بخش طرح های عمرانی را پرداخت کنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه مسئولان دولت در استان کردستان به ویژه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همکاری و تعامل بسیار خوبی با نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی دارند و این مهم می تواند نوید بخش برطرف شدن مشکلات مهم استان است.

او به سفر اخیر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به استان کردستان اشاره کرد و گفت: در بازدید دکتر نوبخت از راه آهن همدان سنندج 242 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه بسیار مهم اختصاص یافت که امیدواریم هر چه سریعتر این پروژه به سرانجام برسد.

وی به اهمیت اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: با افتتاح و بهره برداری از پروژه راه آهن همدان سنندج در سال های آینده نیز پیگیر ایجاد راه آهن سنندج به مرز باشماق مریوان خواهیم بود که تحقق این مهم در رونق و تجارت منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مرادی به پیگیری مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: در جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان کردستان با وزیر بهداشت مهمترین مسائل و مشکلات این حوزه به وی ابلاغ شد و خوشبختانه موفق شدم یک سری تجهیزات پیشرفته درمانی برای بیمارستان های مریوان و سروآباد از جانب وزیر جذب کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان به تغییر فرماندار مریوان اشاره کرد و گفت: برای ایجاد توسعه و پیشرفت در جامعه تغییر و تحول لازم و ضروری است بنابراین باید از افراد مختلف در پست های مهم و حساس برای پیشرفت و توسعه جامعه استفاده کرد.

وی با تقدیر و تشکر از خدمات و زحمات فرماندار سابق مریوان تصریح کرد: نظر همه ما نمایندگان استان کردستان این است که افرادی که اهل این استان هستند، در هر جایی از استان که خدمت کنند، بومی بوده و برای پیشرفت و ترقی استان و شهرستان محل خدمت خود تلاش خواهند کرد.

به گفته وی، فرماندار جدید مریوان توجه ویژه ای به این شهرستان به ویژه به دریاچه زریوار دارد .

مرادی اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم استان کردستان در سطح ملی که به یک دغدغه نمایندگان استان نیز تبدیل شده نبود افراد بومی استان در سطح ملی و در پست های مدیریتی کشوری است.

وی به ایجاد جاده ارتباطی عباس آباد به رودبار در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: باتوجه به احداث سد داریان در منطقه متاسفانه جاده ارتباطی بین 2 روستای منطقه اورامان و بخش مرکزی شهرستان سروآباد مسدود و زیر آب سد رفت.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: وجود این جاده ارتباطی در این منطقه باتوجه به درخواست مردم ضروری است و بر خلاف آنچه که رسانه ها اعلام کرده بودند، این مسیر ارتباطی مسیر بین 2 روستا نیست، بلکه مسیر ارتباطی بین 2 منطقه و بین 2 استان نیز به شمار می رود.

به گفته وی، در فصل زمستان با بارش شدید برف که تردد از مسیر گردنه تته و ژالانه را با مشکل مواجه می کرد، این مسیر به عنوان مسیر جایگزین مورد استفاده قرار می گرفت.

او احداث جاده ارتباطی جدید به طول 10 کیلومتر در این منطقه را از تعهدات وزارت نیرو دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه جاده جدید در منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو قرار دارد، ایجاد آن با مخالفت سازمان محیط زیست روبرو شده است.

مرادی افزود: با پیگیری های به عمل آمده موفق شدیم دستور بررسی مجدد و ارائه نظرات کارشناسی برای ایجاد یک جاده ارتباطی در این منطقه را از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور دریافت کرده و در هفته های گذشته بازرسان این سازمان از وضعیت منطقه بازدید و بازرسی کرده که نتایج نهایی در خصوص ایجاد یک مسیر ارتباطی جدید اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در پایان به دغدغه مردم مریوان نسبت به احداث پالایشگاه در دشت بیلو این شهرستان اشاره کرد و افزود: باتوجه به اینکه هر طرحی که در منطقه اجرا می شود، دارای منافع و مخارجی است و بر اساس اصل فزونی منافع بر مخارج باید کارشناسان مربوطه در این خصوص اظهار نظر کنند تا مشخص شود که منافع آن زیاد است یا مخارج آن و تا زمان اظهار نظر دقیق کارشناسان نمی توانیم در این باره اظهار نظر کنیم.

شهرستان سروآباد در فاصله 90 کلیومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet