هدر موبایل
1395/11/13 11:24:46
سرویس اقتصادی
خادم:

نیازی به واردات برنج درشب عید احساس نمی شود/ دولت مازاد برنج استان فارس را در کشور توزیع کند

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نیازی به واردات برنج در بازار شب عید احساس نمی شود،گفت:دستگاه های نظارتی باگرفتن اطلاعات از استانها میزان برنج مصرفی کشور را تامین کنند.
نیازی به واردات برنج درشب عید احساس نمی شود/ دولت مازاد برنج استان فارس را در کشور توزیع کند عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نیازی به واردات برنج در بازار شب عید احساس نمی شود،گفت:دستگاه های نظارتی باگرفتن اطلاعات از استانها میزان برنج مصرفی کشور را تامین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104848637894.jpg نیازی,به,واردات,برنج,درشب,عید,احساس,نمی,شود/,دولت,مازاد,برنج,استان,فارس,را,در,کشور,توزیع,کند Icana

علاء الدین خادم درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید برنج درکشور،گفت:در استان فارس بویژه در منطقه" سپیدان" و دیگر مناطق در این حوزه انتخابیه؛ برنج بر روی دست کشاورز مانده است،بنابراین دولت باید دراین راستا ورود مناسبی به عمل آورد.

نماینده مردم سپیدان درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:برنج سپیدانی درحالی  در انبارهای شهروندان این حوزه انتخابیه باقی مانده که این برنج  دارای کیفیت مناسبی است؛بنابراین دولت برنج های بدون مشتری همچون برنج سپیدانی را با برنامه ریزی  جامع ، درکشور توزیع کند.

وی ادامه داد:تفاوت نرخ برنج از تولیدکننده تا مصرف کننده با ایجاد جو کاذب روانی توسط دلالان محقق می شود و این درحالی است که بسیاری از  کشاورزان سپیدانی حاضر هستند برنج باکیفیت  خود در این حوزه انتخابیه را  با نرخ متعادل به فروش برسانند.

وی تصریح کرد:دستگاههای نظارتی با گرفتن اطلاعات از استانها برنج مصرفی کشور را تامین کنند؛زیرا می توان با بررسی های کارشناسی شده برنج  مصرفی کشور را  از مناطقی که با مازاد برنج  روبرو هستند،تامین کرد.  

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نیازی به واردات برنج در بازار شب عید نداریم ،یادآورشد:برنج به اندازه نیاز مصرفی جامعه در بازار کشاورزی موجود است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet