هدر اصلی
1395/11/13 07:35:00
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه مطرح کرد:

نظر مثبت کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان/ وزارت فرهنگ لایحه دهد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر تسریع در تدوین لایحه تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان از سوی وزارت فرهنگ تأکید کرد.
نظر مثبت کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان/ وزارت فرهنگ لایحه دهد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر تسریع در تدوین لایحه تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان از سوی وزارت فرهنگ تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100102556234.jpg نظر,مثبت,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,درخصوص,تشکیل,سازمان,نظام,صنفی,هنرمندان/,وزارت,فرهنگ,لایحه,دهد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ضرورت تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در گذشته چندین جلسه برای پیگیری ایجاد چنین سازمان نظام صنفی برای هنرمندان برگزار کرده و در این راستا نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت شدند و به بحث و تبادل نظر با نمایندگان مجلس پرداختند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان خانه ملت با تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان موافق هستند و این مهم را اقدامی ارزشمند می‌دانند، ادامه داد: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان در واقع برون سپاری و واگذاری بخشی از امور و اختیارات به هنرمندان بوده که مطابق با اصل 44 قانون اساسی است.

آزادی‌خواه با تاکید بر اینکه تشکیل چنین سازمانی خدمت بزرگی به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه است، تصریح کرد: در صورتی که دولت با قید فوریت لایحه تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند، حتما کمیسیون فرهنگی مجلس با نگاه مثبت آن را بررسی می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با محقق شدن این امر، هنرمندان در خصوص شکل مدیریت این عرصه، خودشان تصمیم می‌گیرند و در این راستا دغدغه‌ها، ضرورت‌ها و نیازهای هنرمندان بهتر مورد توجه قرار می‌گیرد و زمینه به وجود آمدن دیدگاه جامع می‌شود.

وی گفت: تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان حس نشاط در جامعه هنری ایجاد خواهد کرد و موجب ایجاد انگیزه برای فعالیت‌های بیشتر و بهتر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته نباید از یاد برد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عزمی برای ارائه لایحه ندارد و این مهم در خصوص ارائه لایحه نظام جامع رسانه تجربه شده، از این رو انتظار می‌رود نسبت به این مهم تسریع بیشتری به خرج دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet