هدر موبایل
1388/03/13 10:36:00
سرویس اقتصادی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌ امام(ره)-5

نماینده شیراز: پس از جنگ خصوصی سازی داشته‌ایم اما به تعدیل اقتصادی نرسیده‌ایم

**نماینده شیراز گفت: پس از جنگ خصوصی سازی هم داشته‌ایم اما به تعدیل اقتصادی نرسیده‌ایم، فعالیت‌ها و موفقیت‌ها نسبی بوده و متوقف شده است.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: اقتصاد مبتنی بر عدالت، رشد و توسعه مدنظر حضرت امام خمینی (ره) بوده است، اقتصادی که بتواند جایگاه کشور ما را در منطقه و دنیا ارتقا دهد و از طرف دیگر برکات اقتصادی را در منطقه بین دهک‌های مختلف به همراه داشته باشد.

نماینده شیراز گفت: قانون اساسی و دیدگاه‌های ما کاملا منطبق بر اصول و آموزه‌های قرآنی است همچنین ایده‌های امام نیز برگرفته از قرآن و سیره بزرگان دینی ما است.

قادری افزود: مساله‌ای که به عنوان اصول کلی مدنظر امام(ره) بوده است اینکه هر رشد و توسعه‌ای مدنظر ما نیست، عدالت اجتماعی است که مدنظر و مورد توجه است.

وی گفت: عدالت اجتماعی باید به گونه‌ای باشد که حداقل‌ها را برای اقشار مختلف فراهم نماید.

قادری با بیان اینکه در شرایط فعلی تامین اجتماعی بسیار مهم است گفت: باید برای افرادی که تمکن مالی ندارند حداقل‌های اجتماعی را تامین کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نگاه‌هایی که در اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی وجود دارد و باید مدنظر قرار گیرد. مااز لحاظ قوانین و گفتار جلو اما در عمل عقب هستیم.

نماینده شیراز با بیان اینکه انقلاب برهه‌هایی را پشت سر گذاشته است گفت: بیشتر فعالیت‌ها بر محور اقتصاد دولتی گذاشته شده است پس از جنگ خصوصی سازی هم داشته‌ایم اما به تعدیل اقتصادی نرسیده‌ایم. فعالیت‌ها و موفقیت‌ها نسبی بوده و متوقف شده است.

قادری در خاتمه افزود: امیدواریم به مرور زمان اشکالات بر طرف شود و چارچوب‌ها مهیا شده و مقدمات برای اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی مهیا شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet