هدر اصلی
1395/11/12 19:02:42
سرویس اقتصادی
قره خانی نشست امروز کمیسون انرژی را تشریح کرد:

گزارش مدیرعامل پالایش و پخش در خصوص فعالیت های شرکت/بررسی شبهات برندسازی در کمیسیون

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از گزارش مدیرعامل پالایش و پخش در خصوص برندسازی جایگاه های سوخت خبر داد.
گزارش مدیرعامل پالایش و پخش در خصوص فعالیت های شرکت/بررسی شبهات برندسازی در کمیسیون سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از گزارش مدیرعامل پالایش و پخش در خصوص برندسازی جایگاه های سوخت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43545.jpg گزارش,مدیرعامل,پالایش,و,پخش,در,خصوص,فعالیت,های,شرکت/بررسی,شبهات,برندسازی,در,کمیسیون Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه شنبه، 12 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرعامل شرکت پخش و پالایش کشور در نشست امروز کمیسیون حضور یافت و گزارشی از وضعیت تولید بنزین، پالایشگاه ها و تامین سوخت کشور به کمیسیون ارائه کرد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاظمی در خصوص طرح های توسعه ای اعم از لاوان، ستاره خلیج فارس به کمیسیون انرژی ارائه داد، افزود: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش در خصوص تولید بنزین یورو 4 و تامین سوخت 8 کلانشهر از این بنزین توضیحاتی به کمیسیون ارائه کرد و در آینده به دنبال این هستند که بنزین های با کیفیت بالا و با اکتان بالا به جایگاه ها تحویل دهند.

وزارت نفت به دنبال برندسازی جایگاه های سوخت است

قره خانی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت پالایش و پخش توضیحاتی در خصوص برندسازی جایگاه های سوخت به اعضای کمیسیون ارائه داد، ادامه داد: وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش به دنبال برندسازی جایگاه های سوخت است و جایگاه داران نگران هستند که با برند سازی موقعیت شغلی آن ها به مخاطره بیفتد.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا مرسوم است شرکت های بزرگ تولیدی که در عرصه صنعت نفت فعال هستند برای عرضه سوخت در جایگاه ها اقدام می کنند، یادآور شد: این شرکت ها با توجه به عرصه رقابت حتی قیمت سوخت را کمتر به دست مصرف کننده می رسانند لذا اگر شرکتی در داخل کشور در عرصه صنعت نفت سرمایه گذاری کرده و تولید سوخت، انتقال و توزیع آن را برعهده بگیرد قطعا به نفع مردم است.

توزیع بنزین امری حاکمیتی نیست

قره خانی افزود: این مسئله که توزیع بنزین امر حاکمیتی است و دولت تنها می تواند بنزین را توزیع کند، وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شبهاتی در برندسازی جایگاه های سوخت وجود دارد، تصریح کرد: گفته می شود که برخی با ایجاد شرکت و مجوز از شرکت پخش و پالایش و توزیع به صورت سنتی به دنبال انتفاع برای خود هستند و این امر انتفاعی برای مردم ندارد، کمیسیون ابعاد برندسازی را بررسی می کند و بهینه سازی، کاهش قیمت و افزایش خدمات باید در برندسازی دیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet