خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/03/13 12:51:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: انتخابات رییس جمهور انتخاب یک مجموعه است

**علی لاریجانی با اشاره به این که رییس جمهور درکشور ما تنها یک فرد نیست بلکه یک جمع است، افزود: انتخابات رییس جمهور انتخاب یک مجموعه است که باید کاردان باشد و تحول را متناسب با آینده به وجود آورد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس مجلس در جمع مردم روستای قلعه‌چم گفت: انتخابات گام مهمی در استقرار نظام اسلامی است و یک رای شما رایی برای پایداری انقلاب است.

لاریجانی ادامه داد: انتخابات کار ساده‌ای نیست لذا انتخاب شما باید از سر بصیرت و دقت باشد.

وی خاطر نشان کرد: حضور شما در پای صندوق‌های رای پیام اساسی برای داخل و خارج از کشور دارد. رای شما تهدیدات ایران را مرتفع و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و باعث کاهش فشار به ایران می‌شود.

رییس مجلس گفت: انتخابات برای کشور ما صرفاً‌ یک حرکت نمادین نیست بلکه یک حرکت واقعی و جوهری است . حکومت ما مبتنی بر انتخاب ملت است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان در حضور ملت در پای صندوق‌های رای به دلیل اسراری که در این اقدام نهفته است تاکید کردند.

لاریجانی گفت: با جوسازی کار نکنید بلکه کارها را با فکر و اندیشه انجام دهید که برای آینده کشور مثمرثمر باشد.

نماینده قم با اشاره به تنوع کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: انتخاب خود را با بصیرت انجام دهید و بنگرید که چه کسی برای آینده کشور می‌تواند مفید باشد و این بار را بر دوش بکشد.

رییس مجلس ضمن بیان این مطلب که مطمئن هستم که رای مردم حتماً انتخاب بهینه خواهد بود، اظهار داشت: ما در مجلس از انتخاب شما حمایت می‌کنیم و کمک می‌کنیم با نگاه وحدت آمیزی این سیر طی شود.

وی ادامه داد:در انتخابات همیشه وضع اینگونه بوده که افراد مختلف علاقمند به کاندیداهای مختلف رفتارهای شورآفرین در انتخابات انجام می‌دهند که این شورآفرینی خوب است به شرط این که در مسیر اخلاق صحیح صورت گیرد که مودت و وحدت ما را از بین نبرد و نباید به اتحاد مردم صدمه بزند .

نماینده قم تصریح کرد: ایران هیچگاه پیشرفت نمی‌کند مگر وحدت ملی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به فناوری هسته‌ای کشورمان اظهار داشت: الحمد ا.. تمام زمینه‌های هسته‌ای ایران ساماندهی شد و این در تاریخ ایران می‌ماند،در شرایط سختی که ابرقدرت‌ها فشار می‌آورند فعالیت هسته‌ای ایران به نتیجه رسید.

لاریجانی گفت: این سرمایه‌ بزرگی برای آینده ایران است. و چیزی نیست که به هر کسی هدیه بدهند.

وی افزود: این نکته مهمی بود که مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) از سال‌ها پیش به این موضوع می‌اندیشیدند و امروز شما این دانش را در اختیار دارید.

رییس مجلس در ادامه سخنانش ضمن بیان این مطلب که گذشته با زمان حال ایران قابل قیاس نیست، تصریح کرد: امروز یک گام بزرگ دیگر در زمینه اقتصادی نیاز داریم. اگر ایران از یک اقتصاد پایدار برخوردار شود شرایط برای فعالیت‌های جدید کشور مهیا شده و تهدیدات از بین خواهد رفت.

وی افزود: ما احتیاج به کار وصل‌ و پینه‌ای در اقتصاد ایران نداریم بلکه نیاز به برنامه‌هایی جامع و پایدار برای این امر داریم.

نماینده قم گفت: ما نیروی انسانی توانمندی در اختیار داریم تا وضعیت اقتصادی ایران به شرایطی برسد که قدرت‌ها جرئت نکند به یران نگاه بکند.

لاریجانی تصریح کرد: دولت و مجلس و همه نیروهای فعال و نخبگان باید دست به دست هم داده با وحدت آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری را محقق کند.

وی با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی(ره) ادامه داد: تحولات بزرگی که در ایران و منطقه رخ داده با حرکت امام بود. ایشان تنها برای انقلاب کوتاه مدت این حرکت را ایجاد نکردند بلکه این حرکت بنیادی بود و تاثیرات فراوانی داشت اینکه روی پای خود ایستاده و متکی به قدرت‌های شرق و غرب نیستیم از جمله تاثیرات حرکت امام(ره) بود.

رییس مجلس با بیان این که پس از انقلاب مقام معظم رهبری بیست سال سکاندار انقلاب است و راه امام راحل را ادامه می‌دهد خاطر نشان کرد: تلاشی که در این دوره سی ساله، ده سال رهبری امام خمینی(ره) و بیست سال رهبری مقام معظم رهبری صورت  می گیرد وضعیت ما را از کشوری که همراه اسرائیل و ژاندارم منطقه بود و از نظر اقتصادی نیز وابسته بود به جایی رساند که همه قبول دارند که ایران صاحب نفوذ در منطقه است و نمی‌توانند آن را منکر شوند.

وی افزود: ایران از تاثیرگذاری ارزشمندی در منطقه برخوردار است.

این گزارش می افزاید:علی لاریجانی همچنین از کارگاه شات وعایق شرکت آب و منطقه‌ای استان قم بازدید کرد و کلنگ افتتاح پروژه گازرسانی به هفت روستای بخش سلفچگان را به زمین زد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet