هدر موبایل
1395/11/13 08:32:31
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

دیوار مکزیک قوی ترین پیمان اقتصادی آمریکا را نابود می کند

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دیوار مکزیک قوی ترین پیمان اقتصادی آمریکا را نابوده کرده و منجر به فروپاشی ساختار همکاری های صنعتی ایالات متحده می شود.
دیوار مکزیک قوی ترین پیمان اقتصادی آمریکا را نابود می کند رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دیوار مکزیک قوی ترین پیمان اقتصادی آمریکا را نابوده کرده و منجر به فروپاشی ساختار همکاری های صنعتی ایالات متحده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102367357177.jpg دیوار,مکزیک,قوی,ترین,پیمان,اقتصادی,آمریکا,را,نابود,می,کند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: طرح دیوار مکزیک که در خلال برنامه های ضد مهاجرتی ترامپ مطرح شده است برای آمریکا تبعاتی متفاوت از رویکرد رئیس جمهوری آمریکا برای واشنگتن در پی خواهد داشت.

نماینده مردم تایباد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: مکزیک به عنوان یکی از اعضای قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی یا NAFTA است که با دیوار کشی ترامپ عملا این پیمان درحال لغو است.

وی در ادامه افزود: براساس پیمان نفتا در جهت تانیروی کار مورد نیاز آمریکا ، سالانه 500 هزار تا 700 هزار کارگر راهی ایالات متحده می شدند که با دیوار مکزیک صنایع آمریکا با مشکل مواجه خواهند شد.

رحیمی جهان آبادی گفت: براساس پیمان اقتصادی نفتا که قوی ترین پیمان اقتصاد جهان است تبادل مالی در حدود 300 میلیارد دلار انجام می شد که ستون صنایع قاره آمریکا بود اما ترامپ این تجارت کلان را دچار فروپاشی کرده است.

وی تصریح کرد: آمریکا نیازمند کارگران ارزان قیمت مکزیک و فروش محصولات به این کشور است اما دیگر این بده بستان که در نهایت سود سرشاری را نصیب ایالات متحده می کرد ، لغو شد.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: نکته حاشیه ای در مورد پیمان نفتا اینجاست که کاناداهم عملا از مدار اقتصادی قاره آمریکا خارج می شود.

وی با برشمردن مفاد قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی گفت: کانادا که دارای ذخایر انرژی است متعهد شده بود که ابتدا  نیازهای ایالات متحده را تامیین کرده و سپس به صنایع خود توجه کند اما با لغو نفتا صنایع آمریکا با مشکلات متفاوتی مواجه می شوند.

رحیمی جهان آبادی گفت: معضل اساسی ترامپ اینجاست که اقداماتی که منجر به متضرر شدن صنایع کلان آمریکا می شود ، امنیت به ایالات متحده باز نمی گردد.

وی با بیان این که اتباع بانیان یازده سپتامبر از ورود به آمریکا منع نشده اند و به موازات این مسئله شاهد این هستیم که اتباع آسیای میانه به عنوان تروریست های تکفیری در جنگ سوریه حضور دارند،گفت: تروریست دست پرورده غرب گریبان آمریکا را رها نمی کند.

این نماینده مجلس دهم با تقبیح نوع نگاه ترامپ به ایرانیان گفت: مردم ایران هرگز دست به عملیات تروریستی نزده اند اما توسط رئیس جمهوری آمریکا متهم شده اند. به موازات این موضوع خلا حضور ایرانیان در سمت های کلیدی منجر به اختلال در تکنولوژی صنایع آمریکا خواهد شد.

وی در نهایت گفت: عدم بازگشت امنیت به آمریکا ، فروپاشی ساختارهمکاری های اقتصادی آمریکا ، کمبود نیروی کار برای صنایع آمریکا ، قطع انرژی کانادا برای آمریکا و مواردی نظیر آن منجر به شکل گیری نارضایتی های فزاینده خواهد شد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet