روز مجلس
1388/03/13 14:14:00
سرویس اقتصادی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌ امام(ره)-6

ونایی: یکی از آرمانهای امام (ره) رشد و شکوفایی کشور با گرایش عدالت محور بود

**حسن ونایی گفت: نظر حضرت امام(ره) این نبود که در فقر و بدبختی به سر ببریم و الگوی توسعه غرب را ایجاد کنیم بلکه باید رشد و شکوفایی را با گرایش عدالت محور داشته باشیم.

حسن ونایی نماینده ملایردرگفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد محقق نشدن برخی آرمان‌های اقتصادی امام خمینی (ره) ضمن بیان این مطلب که در عرصه بین المللی کشورمان باید از نظر فرهنگی، ایدئولوژی، الگویی برای ملت‌های آزاده کشور باشد گفت: حضرت امام (ره) در اقتصاد نظرشان این بود که بتوانیم به سمتی برویم تا ملتی داشته باشیم که در سایه مکتب شیعه، مرفه و آبرومنددرسطح بین المللی باشند.

وی گفت: امام تولید ثروت را نفی نمی‌کردند بلکه آنچه را که نفی می‌کردند فاصله طبقاتی بود و معتقد بودند که تولید ثروت نباید موجب شکاف طبقاتی شود که البته این موضوع در نظام سرمایه داری بلوک غرب این مساله مشهود است و اختلاف جدی و فاحش بین جامعه وجود دارد اما امام خمینی (ره) این مساله را نفی می‌کردند.

نماینده ملایر گفت: امام خمینی (ره) معتقد بود مردم با قدرت و خلاقیت به سمت تولید بروند ما در طول دوره سازندگی پس از جنگ شاهد این مساله بودیم که به سمت شکوفایی اقتصادی در تمام عرصه‌ها رفته‌ایم و در حال حاضر وضعیت اقتصادی ما نسبت به اول انقلاب قابل قیاس نیست در بسیاری شاخص‌ها رشد عالی داشته‌ایم و در بسیاری نیز رشد توسعه کشورمان مثبت بوده است.

وی افزود: امام خمینی (ره) معتقد بودند که جمهوری اسلامی قدرت جاذبه بسیار بالایی دارد و در این راستا ما نیز قدم‌هایی را در سطح کلان بین الملل برداشته‌ایم.

ونایی افزود: نظر حضرت امام(ره) این نبود که در فقر و بدبختی به سر ببریم و الگوی توسعه غرب را ایجاد کنیم بلکه باید رشد و شکوفایی را با گرایش عدالت محور داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن بیان این مطلب که مردم باید وارد عرصه اقتصادی کشور شوند گفت: سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی که مد نظر مقام معظم رهبری است و همچنین آرمانهای امام(ره) که از سوی مقام معظم رهبری در سند چشم انداز نیز آمده است به درستی اعمال نشده است و باید گام‌هایی را برای رسیدن مطلوب به آن برداریم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet