هدر موبایل
1395/11/13 10:39:43
سرویس صحن
کولیوند قرائت کرد:

گزارش کمیسیون شوراها در خصوص حادثه پلاسکو/ بخشی از مشکلات ساختاری مربوط به عملکرد دستگاه‌ها است

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بخشی از مشکلات ساختاری در خصوص حادثه پلاسکو را مربوط به عملکرد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط دانست.
گزارش کمیسیون شوراها در خصوص حادثه پلاسکو/ بخشی از مشکلات ساختاری مربوط به عملکرد دستگاه‌ها است رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بخشی از مشکلات ساختاری در خصوص حادثه پلاسکو را مربوط به عملکرد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103297038815.jpg گزارش,کمیسیون,شوراها,در,خصوص,حادثه,پلاسکو/,بخشی,از,مشکلات,ساختاری,مربوط,به,عملکرد,دستگاه‌ها,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد کولیوند در نشست علنی امروز (چهارشنبه،13 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در قرائت گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشوردر خصوص حادثه پلاسکو گفت: ضمن عرض تسلیت در پی درگذشت تعدادی از هموطنان و آتش‌نشانان پس از وقوع این حادثه از زحمات آتش‌نشانی، مرکز فوریت‌های پزشکی، شهرداری، ستاد حوادث غیرمترقبه، نیروی انتظامی، وزارت‌خانه های نیرو و اطلاعات تشکر می‌کنم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تشکر از خدمات سایر دستگاه‌ها و فعالیت رسانه‌ها، افزود: اهم موارد مطروحه پس از حضور رئیس و نایب رئیس کمیسیون و تنی چند از نمایندگان عضو کمیسیون شوراها در محل حادثه و شرکت در جلسه مدیریت بحران موارد و گزارش تهیه شده است.

وی تأکید کرد: در بخش مشکلات ساختاری باید افزود که مصوبه هیأت وزیران مورخ سال 93 ابلاغیه به دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های صنعت و معدن، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اتاق اصناف با کندی شدید مواجه بوده است که اگر این ابلاغیه به صورت درست اجرا می‌شد شاید بخشی از وقایع در این حادثه قابل کنترل و مقابله بود.

کولیوند گفت: وظایف و تکالیف موازی در دستگاه ها در خصوص مدیریت حوادث و بلایای طبیعی، ناکارآمدی ستاد حوادث غیر مترقبه کشور در شرایط کنونی و عدم پیش بینی اعتبار موارد خاص 10 و 12 بودجه در اختیار این ستاد در جهت پیشبرد سلایق مختلف از مشکلات موجود است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: عدم توجه جدی به مصوبه هیأت وزیران و نهادهای مسئول در امر مدیریت شهری شهرسازی و حوادث و بلایای طبیعی و اخذ تمهیدات لازم در خصوص اماکن پرخطر به صورت اصول ضمانت دار به عمل نیامده است که باید به این موضوع نیز توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تهیه و تنظیم شناسنامه های فنی و ایمنی برای ساختمان هایی نظیر پلاسکو در کلان شهرها و به ویژه تهران با قدمت بیش از 50 سال بسیار مهم است برابر گزارش رسمی وزارت راه و شهرسازی 231 ساختمان بلند مرتبه فاقد اطلاعات، 13 ساختمان قدیمی، 24 ساختمان از سال 50 تا 59، 3 ساختمان از سال 60 تا 69، 225 ساختمان از سال 70 تا 79، 216 ساختمان از سال 70 تا 89 و 267 ساختمان از سال 90 تا کنون ساخته شده است به عبارت دیگر در حال حاضر در تهران 979 ساختمان بلند مرتبه وجود دارد.

کولیوند تصریح کرد: همچنین ساختمان های بلند مرتبه از نظر طبقات 563 ساختمان کمتر از 15 طبقه، 277 ساختمان ، 16 تا 20 طبقه، 103 ساختمان 21 تا 25 طبقه، 28 ساختمان 26 تا 30 طبقه و 8 ساختمان بیشتر از 30 طبقه ساخته شده است همچنین ساختمان های بلند مرتبه بر اساس ارز معبر، 3 ساختمان تا عرض 6 متر، 275 ساختمان، 6 تا 12، 291 ساختمان، 12تا 20 متر، 316 ساختمان 20 تا 35 مترو 94 ساختمان بیشتر از 35 متر ساخته شده است.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، افزود: این فراوانی در شهرداری منطقه یک از همه مناطق بیشتر است، لذا دقت ویژهر همه دستگاه ها به موضوع حوادث غیرمترقبه را می طلبد. همچنین احیای بافت های فرسوده و اجرای طرح های مانور امداد و نجات برای اطفای حریق و مقابله با ساختمان های فرسوده و بلند مرتبه و شناسایی مشکلات آنها بسیار مهم است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet