هدر اصلی
1395/11/16 07:17:00
سرویس سیاسی
حسین زاده:

استفساریه مجلس از قانون انتخابات منافع متکثری را برای کشور به دنبال دارد/ لزوم توقف روند فعلی برای حفظ شأن شورای نگهبان

نماینده مجلس دهم نکات مثبت استفساریه مجلس درباره قانون انتخابات را تشریح کرد.
استفساریه مجلس از قانون انتخابات منافع متکثری را برای کشور به دنبال دارد/ لزوم توقف روند فعلی برای حفظ شأن شورای نگهبان نماینده مجلس دهم نکات مثبت استفساریه مجلس درباره قانون انتخابات را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104203268003.jpg استفساریه,مجلس,از,قانون,انتخابات,منافع,متکثری,را,برای,کشور,به,دنبال,دارد/,لزوم,توقف,روند,فعلی,برای,حفظ,شأن,شورای,نگهبان Icana

عبدالکریم حسین زاده‌ در گفت‌و با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استفساریه از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق این استفساریه صحبت کردم زیرا برای دفاع از جایگاه شورای نگهبان باید تفسیر درستی از قانون ارائه کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصل موضوع این بود که بعد از اتمام مهلت 20 روزه، هر اظهار نظری پیرامون صلاحیت نمایندگان منتخب باید در زمان بررسی اعتبارنامه ها در مجلس شورای اسلامی انجام شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی شعبی برای بررسی اعتبارنامه منتخبین تشکیل می‌شود، ادامه داد: در این شعب می‌توان پیرامون مستندات جدیدی که در خصوص نمایندگان منتخب مطرح است، رسیدگی کرد.

حسین زاده با اشاره به برداشت فعلی شورای نگهبان از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: ادامه نیافتن روند فعلی منافع متکثری را برای شورای نگهبان و منافع ملی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: اگر این استفساریه در شورای نگهبان رد شود، در مجمع تشخیص مصلحت نظان تعیین تکلیف می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet