هدر موبایل
1388/03/13 14:40:00
سرویس فرهنگی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌ امام(ره)-7

حیاتی: زیرساخت‌ها درحوزه فرهنگ ضعیف است

**حیاتی اظهار داشت:‌ در حوزه فرهنگ زیرساخت‌ها ضعیف است و برنامه ریزی‌های کوتاه مدت و بلندمدت و برنامه‌های نرم افزاری آن چنان که مدنظر حضرت امام راحل بود اجرا نشده است.

محمدعلی حیاتی نماینده لامرد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص راه‌های نرفته در جهت تحقق آرمان‌های امام خمینی (ره) در طی 20 سال گذشته گفت: با توجه به تاکیدات امام خمینی(ره) به این مضمون که انقلاب ما انقلاب فرهنگی است، این انقلاب برای اعتلای فرهنگ بخصوص فرهنگ اسلامی که شایسته مردم اسلامی ما باشد پدید آمده است.

وی با بیان اینکه پس از گذشته 30 سال از این انقلاب ما به پیشرفت‌های زیادی دست یافته‌ایم، افزود: اما از بعد فرهنگی آنگونه که باید اقدامی صورت نگرفت.

حیاتی ادامه داد:‌ در این حوزه زیرساخت‌ها ضعیف است و برنامه ریزی‌های کوتاه مدت و بلندمدت و برنامه‌های نرم افزاری آن چنان که مدنظر حضرت امام راحل بود اجرا نشده است.

نماینده لامرد با بیان اینکه می‌بایست در حوزه فرهنگ اقدامات بیشتری انجام می‌دادیم خاطرنشان کرد: فرهنگ عام است و خیلی از بخش‌های چون نظام آموزش و پرورش، ورزش، رسانه‌ها، جراید، سینما و تئاتر را در برمی‌گیرد اما متاسفانه به این حوزه توجه جدی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ باید در متن کار مسئولین و دولتمردان نظام قرار گیرد تصریح کرد: فرهنگ اسلامی را باید در درون جامعه نهادینه کنیم.

حیاتی افزود: اما متاسفانه نه فرهنگ اسلامی را در کشور نهادینه کردیم و نه از سوی دولت‌های سابق کار جدی در این باره صورت گرفته است. مثلا در زمینه پوشش اسلامی بعنوان یک ارزش و آرمان انقلابی چه زیرساخت‌هایی را برای نهادینه کردن آن در جامعه در نظر گرفتیم. در حالی که می‌بایست در این زمینه بطور جدی و اساسی اقداماتی صورت می‌گرفت.

وی اظهار داشت: بیشتر مسایل کشور ریشه فرهنگی دارد و فرهنگ نیز به این صورت نیست که یک شبه بوجود آمده باشد بلکه در طی سال‌ها و به مرور زمان در یک جامعه نهادینه می‌شود لذا برای جایگزین کردن فرهنگ اسلامی به جای فرهنگ گذشته باید با برنامه پیش رفت.

نماینده لامرد گفت: متاسفانه فرهنگ تاکنون در حاشیه قرار گرفته است. البته در بخش‌‌های مختلف دیگر چون سیاست و اقتصاد عملکرد خوبی داشته‌ایم اما در بعد فرهنگی هنوز با آرمان‌های امام راحل فاصله داریم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet