هدر اصلی
1395/11/13 14:04:52
سرویس صحن
احمدی‌لاشکی در نطق میان دستور:

کسری اعتبار بیش از سه هزار میلیاردی آموزش وپرورش برای سال 96 نسبت به عملکرد سال 95

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس از کسری اعتبار بیش از سه هزار میلیاردی آموزش وپرورش برای سال ۹۶ براساس عملکرد ۹۵ انتقاد کرد.
کسری اعتبار بیش از سه هزار میلیاردی آموزش وپرورش برای سال 96 نسبت به عملکرد سال 95 نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس از کسری اعتبار بیش از سه هزار میلیاردی آموزش وپرورش برای سال 96 براساس عملکرد 95 انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108056161255.jpg کسری,اعتبار,بیش,از,سه,هزار,میلیاردی,آموزش,وپرورش,برای,سال,96,نسبت,به,عملکرد,سال,95 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی‌لاشکی در نشست علنی امروز ( 13 بهمن‌ ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک دهه مبارک فجر گفت: امروز از آموزش وپرورش مظلوم و بدون حامی سخن خواهم گفت؛ آموزش و پرورش مظلوم و بدون حامی که در زمان شعار،همه کنار آن هستند اما در هنگام عمل خبری نیست و همه از کنار آن فرار می‌کنند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: چه کسی نمی‌داند کسری بند «واو» ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها در سال95، 1483میلیارد تومان است؟ چه کسی نمی‌داند کسری هزینه‌های اجتناب ناپذیر و ضروری پرسنلی ادارات کل آموزش و پرورش استانها 2241میلیارد تومان است؟ چه کسی نمی‌داند جمع کسری اعتبارات سال1395، 4297میلیارد تومان است؟

عضو کمیسیون تلفیق کمیسیون آموزش در مجلس تصریح کرد: چه کسی نمی‌داند کسری اعتبار سال96 آموزش و پرورش براساس عملکرد 95 سه هزار و چهارصد و هفده میلیارد تومان است که جمع آن بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان و با احتساب کسری بودجه برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان، سالهای95 و96، 5585هزار میلیارد یعنی چه؟ یعنی تا الان آموزش و پرورش 13هزار و 284میلیارد تومان بدهکاری دارد و از سوی دیگر آموزش و پرورش آشفته داریم.

وی افزود: چه کسی نمی‌داند حق التدریس شاغلین حدود 30هزار معلم که تمام هفته درس داده‌اند و اسم آن حق التدریس است اما به مانند سایرین تمام روزهای هفته را مانند سایران در کلاس بوده و 9 ماه است، ریالی به آنها پرداخت نشده است و بدون دریافت ریالی حق الزحمه؛ با تمام پول یارانه خود، کرایه ایاب و ذهاب خود را به مدرسه می‌پردازد، به امید اینکه نمایندگان فهیم و قدرشناس آنها با پرداخت به موقع حق‌الزحمه آنها از طریق مجاری قانونی اقداماتی برای آنان انجام دهند.

نماینده مجلس دهم تصریح کرد: چه کسی نمی‌داند بیمه تکمیلی معلم‌ها دچار خدشه و اشکال شده است؟ چه کسی نمی‌داند اضافه کاری اداری، هزینه‌های اداری، آب، برق، مخابرات، سوخت، تعمیرات، حق‌الزحمه امتحانات خرداد، شهریور و دی ماه95، ماموریت اداری کارکنان، هزینه لباس خدمتگزار، کمک به مدارس شبانه‌روزی و سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان، ریالی پرداخت نشده است.

احمدی‌لاشکی خاطرنشان کرد: وضعیت آموزش و پرورش هرگز خوب نیست، به هوش باشید، بسیاری از معلمین شریف در رشته تخصصی و برابر مدرک تحصیلی و مقاطع تحصیلی در جای خود نیستند. متوسطه در ابتدایی، خدماتی به سمت ابتدایی مظلوم.

عضو کمیسیون آموزش ادامه داد: معلمین نیز امروز چند دسته شده‌اند. عده‌ای حقوق طبیعی اما غیرقابل قبول، عده‌ای رسمی پیمانی با ماهیانه حدود یک میلیون و 200هزار تومان، عده‌ای حق‌التدریس که یک سال است حقوق نگرفته‌اند؛ در یک مدرسه سه نوع معلم وجود دارد، عده‌ای نیز بلاتکلیف هستند و چگونه باور کنند که عدالتی وجود دارد.

نماینده مجلس دهم گفت: دانش آموزان نیز رها شده‌اند، عده ای در مدارس نمونه دولتی، عده‌ای هیات امنایی، عده‌ای شاهد، عده‌ای غیرانتفاعی، عده‌ای تیزهوشان و سمپاد و ... اما عده‌ای معمولی که جا ندارند و متاسفانه در بدترین مدارس هستند که در برخی شهرستان‌ها حتی یک مدرسه در برخی پایه‌ها هرگز ندارند.

عضو کمیسیون تلفیق کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: در تلفیق بودجه مصوبه‌ای داشتیم که از محل یک درصد از یک دوازدهم محل شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی سوددِه، 3هزار و هفتصد میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک می‌شود، اما متاسفانه اتفاقات تلخی افتاد و این نتیجه عکس شد و بخشی از کارها برای آموزش و پرورش نیمه تمام و ناقص ماند، نگذارید حق معلمان از آنها گرفته و پایمال شود؛ از همکاران و رئیس مجلس انتظار دارم در بودجه که در صحن علنی می‌آید، کمک کنید، این حقی که برای معلم و بسیار نیازمند است، به جای دیگر نرود و حق معلمین به خودشان برگردد و به معلمان شریف که شما حامی واقعی آن ها هستید، جفا شود.

تو که نوشُم نِیی، نیشُم چرایی                                                 نمک پاش دل ریشُم چرایی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هدایت تحصیلی که در سال جاری و برای کشور و استان انجام شده بود، در سال آتی نیز حتما مشکل پیدا می‌کند، 65درصد نمره به مشاور مرتبط است و 35درصد نمره 3ساله، به ازای هر هزار نفر یک مشاور وجود دارد، چگونه دانش آموز را هدایت می‌کنند؟ نمی‌دانم؟

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در تذکر به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اخیرا مشاهده می‌شود سازمان فرودگاه‌های کشور برای پاسخ استعلام متقاضیان ساخت بنا از شهرداری نوشهر، طلب پول 740هزار تومانی می‌نمایند که خلاف بیّن است، لطفا در اسرع وقت بررسی و دستور جلوگیری از چنین اقدامی را صادر فرمایید.

نماینده مجلس دهم در پایان با تذکر به دولت گفت: با توجه به پیگیری مجمع نمایندگان انتظار است، دولت برای پرداخت خسارت‌دیدگان برف و سرمای آذربایجان به کشاورزان و باغداران اقدام کند./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet