هدر اصلی
1395/11/15 13:55:40
سرویس سیاسی
خضری:

رفتار خصمانه سعودی ها با میانجیگری کویت اصلاح نمی شود/عربستان باید از ملت ایران عذرخواهی کند

نماینده مجلس دهم، گفت: سعودی ها برای رفع اختلاف و بهبود روابط با ایران در گام نخست باید از نظام و ملت ایران به خاطر عملکردشان عذرخواهی کنند، در گام بعدی نیز باید نسبت به پرداخت دیه های معوق به حجاج ایرانی اقدام کند.
رفتار خصمانه سعودی ها با میانجیگری کویت اصلاح نمی شود/عربستان باید از ملت ایران عذرخواهی کند نماینده مجلس دهم، گفت: سعودی ها برای رفع اختلاف و بهبود روابط با ایران در گام نخست باید از نظام و ملت ایران به خاطر عملکردشان عذرخواهی کنند، در گام بعدی نیز باید نسبت به پرداخت دیه های معوق به حجاج ایرانی اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106901082538.jpg رفتار,خصمانه,سعودی,ها,با,میانجیگری,کویت,اصلاح,نمی,شود/عربستان,باید,از,ملت,ایران,عذرخواهی,کند Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره میانجی‌گری مقامات کویت برای بهبود روابط ایران و عربستان، گفت: قطعا جمهوری اسلامی برای تعامل و رابطه با دیگر کشورها نیاز به میانجی ندارد، بلکه برای همکاری دو کشور برخی الزمات از سوی دو طرف وجود دارد، که این موارد باید محقق شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عربستان در چند سال اخیر اقدامات بسیاری بر علیه جمهوری اسلامی صورت داده، که حادثه سقوط جرثقیل در مکه، حادثه منا، تعرض به نوجوانان ایرانی و حمایت از گروه های تروریستی بخشی از اقدامات این کشور محسوب می شود حال چگونه این رویکرد خصمانه با حضور میانجی به دوستی تبدیل می شود.

وی افزود: سعودی ها برای رفع اختلاف و بهبود روابط با ایران در گام نخست باید از نظام و ملت ایران به خاطر عملکردشان عذرخواهی کنند، در گام بعدی نیز باید نسبت به پرداخت دیه های معوق به حجاج ایرانی اقدام کند.

خضری ادامه داد: سیاست های عربستان در شرایط کنونی در منطقه به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و اقدامات این کشور موجب ناامنی و بی ثباتی در عرصه منطقه ای شده است، بنابر این سعودی ها باید سیاست های خود را اصلاح کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: کشور کوچکی مانند کویت نمی تواند به عنوان میانجی درعرصه منطقه ای آن هم میان دو کشور ایران و عربستان نقش ایفا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: به طور حتم دستگاه دیپلماسی کشورمان برای گسترش روابط با کشورها بر اساس سه شاخص عزت، حکمت و مصلحت اقدام می کند و تا زمانی که منافع و سیاست های جمهور اسلامی تأمین نشود، هیچ اقدامی صورت نمی گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet