هدر اصلی
1395/11/15 10:00:06
سرویس اقتصادی
حمدالله کریمی:

نرخ سود تسهیلات مسکن متناسب با تورم کاهش یابد/ شرایط دشوار اخذ وام مسکن برای متقاضیان بدون سپرده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هزینه بالا برای اخذ وام مسکن گفت:با توجه به کاهش نرخ تورم باید نرخ سود تسهیلات مسکن نیز متناسب با نرخ تورم کاهش یابد و مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن نیز افزایش یابد.
نرخ سود تسهیلات مسکن متناسب با تورم کاهش یابد/ شرایط دشوار اخذ وام مسکن برای متقاضیان بدون سپرده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هزینه بالا برای اخذ وام مسکن گفت:با توجه به کاهش نرخ تورم باید نرخ سود تسهیلات مسکن نیز متناسب با نرخ تورم کاهش یابد و مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن نیز افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100638755754.jpg نرخ,سود,تسهیلات,مسکن,متناسب,با,تورم,کاهش,یابد/,شرایط,دشوار,اخذ,وام,مسکن,برای,متقاضیان,بدون,سپرده Icana

حمدالله کریمی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: باید پذیرفت قیمت مسکن و اجاره بهای مسکن با درآمد خانوارها تناسبی ندارد.

نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی وعده توجه به ساخت مسکن اجتماعی را مطرح کرد،اما در این زمینه اقدام عملی صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در حال حاضر شرایط برای خانه دار کردن خانوارهای که از درآمد کمی برخوردار هستند، فراهم نیست.

انتقاد از شرایط دشوار اخذ وام مسکن

حمدالله کریمی ادامه داد: در حال حاضر نرخ سود وام مسکن برای خانوارهایی که سپرده بانکی ندارند، بالا است و شرایط اخذ وام مسکن دشوار است.

وی با اشاره به شرایط دشوار اخذ وام مسکن برای متقاضیان بدون سپرده افزود: باید توجه داشت پس انداز بسیاری از خانوارهای فاقد مسکن، در قالب ودیعه مسکن نزد صاحبخانه ها است؛بنابراین مستاجرها با محدودیت منابع مالی برای سپرده گذاری در بانک روبرو هستند این درحالی است که هزینه اوراق اخذ وام مسکن برای متقاضیان فاقد سپرده نیز بالا است.

کریمی افزود:با توجه به کاهش نرخ تورم باید نرخ سود تسهیلات مسکن نیز متناسب با نرخ تورم شود و مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن افزایش یابد تا زمینه رونق بازار مسکن و خانه دار شدن مردم فراهم شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:تسهیل شرایط برای خانه دار کردن مردم می تواند شرایط را برای تقویت اقتصاد خانوارها فراهم کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet