شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/11/15 12:21:28
سرویس سیاسی
بختیار مطرح کرد:

نقش سازمان همکاری‌های اسلامی در رفع اختلافات تهران-ریاض/عربستان باید دست از سیاست های خصمانه در منطقه بردارد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در شرایط کنونی برای گسترش روابط کشورها، نقش سازمان همکاری های اسلامی دارای اهمیت است و این سازمان می تواند نقش بی بدیلی در رفع اختلافات داشته باشد.
نقش سازمان همکاری‌های اسلامی در رفع اختلافات تهران-ریاض/عربستان باید دست از سیاست های خصمانه در منطقه بردارد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در شرایط کنونی برای گسترش روابط کشورها، نقش سازمان همکاری های اسلامی دارای اهمیت است و این سازمان می تواند نقش بی بدیلی در رفع اختلافات داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104402591179.jpg نقش,سازمان,همکاری‌های,اسلامی,در,رفع,اختلافات,تهران-ریاض/عربستان,باید,دست,از,سیاست,های,خصمانه,در,منطقه,بردارد Icana

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره میانجی‌گری مقامات کویت برای بهبود روابط ایران و عربستان، گفت: موضوع اتحاد کشورهای اسلامی یک مسئله بسیارمهم بوده و جزء استراتژی های جمهوری اسلامی محسوب می شود و همیشه کشورمان در این امر پیشتاز بوده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئله روابط تهران و ریاض به دلیل روابط گسترده دولت سعودی با رژیم صهیونیستی، اجرای سیاست های آمریکا در منطقه و حمایت از تروریسم در چند سال اخیر دچار اختلالاتی شده است.

وی افزود: متأسفانه عربستانی ها به جای اتحاد با کشور های مسلمان به ویژه ایران به مجری سیاست های کشورهای استکباری تبدیل شده است و این مسئله موجب بروز بحران های امنیتی در عراق و سوریه و یمن و کشته شدن مسلمانان در کشورهای مختلف شده است.

بختیار ادامه داد: به نظر من تلاش کشورهای اسلامی برای رفع اختلاف و حتی میانجی گری یک کشور برای بهبود روابط کشورهای دیگر امر مثبتی است، البته در بحث روابط ایران و عربستان، سعودی ها باید سیاست های منطقه ای و بین المللی خود را اصلاح کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی برای گسترش روابط کشورها، نقش سازمان همکاری های اسلامی دارای اهمیت است و این سازمان می تواند نقش بی بدیلی در رفع اختلافات داشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، ادامه داد: متأسفانه رویکردهای اشتباه و خصمانه عربستان در منطقه موجب بروز بحران های منطقه ای شده، از این رو در گام نخست سعودی ها باید از ورود به کشورهای منطقه اجتناب کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet