هدر موبایل
1395/11/15 13:12:32
سرویس اجتماعی
حسین‌زاده مطرح کرد:

هشدار درباره تخریب اکوسیستم‌های کلان کشور به دلیل تعدد صنایع آلاینده/ لزوم اخذ مالیات سبز از متخلفان

نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر اثرات مثبت اخذ مالیات سبز، گفت: بهبود اکوسیستم‌های تخریب شده محیط‌زیست، کاهش سطح آلایندگی و توسعه پایدار با اخذ مالیات سبز محقق خواهد شد.
هشدار درباره تخریب اکوسیستم‌های کلان کشور به دلیل تعدد صنایع آلاینده/ لزوم اخذ مالیات سبز از متخلفان نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر اثرات مثبت اخذ مالیات سبز، گفت: بهبود اکوسیستم‌های تخریب شده محیط‌زیست، کاهش سطح آلایندگی و توسعه پایدار با اخذ مالیات سبز محقق خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/111872.jpg هشدار,درباره,تخریب,اکوسیستم‌های,کلان,کشور,به,دلیل,تعدد,صنایع,آلاینده/,لزوم,اخذ,مالیات,سبز,از,متخلفان Icana

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در واکنش به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درمورد گنجاندن مالیات سبز در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: یکی از مشکلات مهم تدوین مالیات و قوانین مهم عدم اجرای این گونه مفاد از سوی دستگاه‌های اجرایی بوده این در حالی است که اجرای درست مالیات سبز تاثیر بسزایی در شرایط زیست‌محیطی کشور خواهد داشت.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اکوسیستم‌های کلان کشور به دلیل تعدد صنایع آلاینده با سطح آلایندگی بالا تخریب شده و مالیات سبز در بهبود این شرایط موثر خواهد بود، مالیات سبز همچنین واحدهای تولیدی را مجبور به کاهش سطح آلایندگی کرده، همچنین این مالیات‌ها تحقق توسعه پایدار و حفظ شرایط مناسب به لحاظ زیست‌محیطی را نیز فراهم می‌کند.

وی با یادآوری مشوق‌های محیط‌زیستی در لایحه هوای پاک، افزود: اقدامات تشویقی و تنبیهی ابزاری برای شرایط موجود است که باید مورد استفاده قرار گیرند، سیستم‌های تولیدی و برخی صنایع آلاینده هم از چنین مشوق‌هایی استقبال خواهند کرد، از این رو این نوع بهینه‌سازی و استانداردسازی در راستای کاهش آلودگی حتی به میزان کم هم موثر خواهد بود.

نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کسانی که از پرداخت مالیات سبز فرار کنند باید تنبیه شده اما برای کسانی که از پرداخت این مالیات استقبال کنند می‌توان ظرفیت هایی ایجاد کرد تا خروجی و کارکرد موثری به جا گذارند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ معصومه ابتکار از رشد صنایع و خدمات سبز در کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی مشوق‌های مالیاتی برای صنایع سبز برگزیده در لایحه هوای پاک و تصویب فصل مالیات سبز در لایحه ارزش افزوده دو اقدام مهم برای سبز شدن فرآیند صنعتی کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet