هدر اصلی
1395/11/15 10:09:05
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

تلاش آمریکا برای مرتبط کردن آزمایش موشکی ایران با نقض برجام/حوزه موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند با جنجال آفرینی و فضاسازی ایران را به پای میز مذاکره بکشانند، اما جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که در حوزه موشکی، دفاعی و نظامی با هیچ کشوری مذاکره نمی کند.
تلاش آمریکا برای مرتبط کردن آزمایش موشکی ایران با نقض برجام/حوزه موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند با جنجال آفرینی و فضاسازی ایران را به پای میز مذاکره بکشانند، اما جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که در حوزه موشکی، دفاعی و نظامی با هیچ کشوری مذاکره نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg تلاش,آمریکا,برای,مرتبط,کردن,آزمایش,موشکی,ایران,با,نقض,برجام/حوزه,موشکی,ایران,به,هیچ,وجه,قابل,مذاکره,نیست Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی جدید کشورهای غربی درباره آزمایش موشکی جدید ایران و مغایرت این آزمایش با قطعنامه 2231 شورای امنیت، گفت: این مسئله روز چهارشنبه در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور مسئولان وزارت خارجه و سپاه پاسداران به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت ادعای کشورهای غربی درباره مغایرت آزمایش موشکی ایران با قطعنامه 2231 شورای امنیت این است که آمریکایی ها نمی توانند در اجرای برجام از ایران ایراد و اشکالی را بگیرند، بنابر این به دنبال طرح ادعاهای جدید علیه جمهوری اسلامی هستند.

وی افزود: آمریکا به دنبال فضاسازی علیه ایران در حوزه موشکی است تا با غبارآلود کردن فضا این مسائل را به نقض برجام مرتبط کند، این در حالی است که قدرت موشکی جمهوری اسلامی یک موضوع داخلی محسوب می شود و به هیچ کشور دیگری ارتباطی ندارد.

نقوی حسینی ادامه داد: اتهام غرب درباره مغایرت آزمایش موشکی ایران با قطعنامه 2231 شورای امنیت به هیچ وجه پایه و اساسی ندارد، زیرا هیچ یک از موشک ها برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده  و حتی استراتژی دفاعی ایران بر پایه فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن استفاده از تسلیحات کشتار جمعی تدوین است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه قطعا حوزه موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست، گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند با جنجال آفرینی و فضاسازی ایران را به پای میز مذاکره بکشانند، اما جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که در حوزه موشکی، دفاعی و نظامی با هیچ کشوری مذاکره نمی کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: سیاست های توسعه ای در حوزه دفاعی و موشکی به جدیت از سوی جمهوری اسلامی پیگیری می شود و فضاسازی کشورهای غربی در این روند تأثیرگذار نیست.

شبکه تلویزیونی "فاکس نیوز" مدعی شده است که یک مقام آمریکایی اعلام کرده که ایران روز یک شنبه یک موشک بالستیک را آزمایش کرده است.که این آزمایش در نزدیکی شهر سمنان در 225 کیلومتری تهران انجام شد.

بر اساس این گزارش، در این آزمایش یک موشک بالستیک میان برد شلیک شده که قبل از انفجار مسافتی حدود 966 کیلومتر طی کرده است.

شب گذشته نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی گزارش‌های اخیر درباره آزمایش موشکی ایران، نشست اضطراری تشکیل داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet