هدر اصلی
1395/11/14 13:51:50
سرویس دیگر رسانه‌ها
ولایتی در دیدار با وزیر دفاع ارمنستان:

امیدواریم مسئله قره‌باغ به‌صورت منصفانه حل شود/مراقب نفوذ برخی عناصر بیگانه در منطقه باشیم

وزیر دفاع ارمنستان که دوشنبه‌شب به دعوت رسمی همتای ایرانی خود وارد تهران شد، امروز (پنجشنبه) با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کرد.
امیدواریم مسئله قره‌باغ به‌صورت منصفانه حل شود/مراقب نفوذ برخی عناصر بیگانه در منطقه باشیم وزیر دفاع ارمنستان که دوشنبه‌شب به دعوت رسمی همتای ایرانی خود وارد تهران شد، امروز (پنجشنبه) با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/88559.jpg امیدواریم,مسئله,قره‌باغ,به‌صورت,منصفانه,حل,شود/مراقب,نفوذ,برخی,عناصر,بیگانه,در,منطقه,باشیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اکبر ولایتی در این دیدار خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم میانجیگری بین ارمنستان و آذربایجان و بازگشت تعاملات به سابقه تاریخی گذشته بین ایران و ارمنستان را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: همکاری‌های ایران با ارمنستان و روسیه از نمونه‌های همکاری منطقه‌ای است که می‌تواند در گذشته ادامه یابد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: از اینکه مسئله قره باغ روی روابط ارمنستان و آذربایجان سایه انداخته خوشحال نبوده و امیدواریم این مسئله به صورت منصفانه حل شود.

وی ادامه داد: باید در مورد نفوذ برخی عناصر بیگانه مثل اسرائیل هوشیار باشیم چون مطلع از برخی دخالت‌های آنها در منطقه هستیم و باید مراقب باشیم بیگانگان در منطقه ما آتش افروزی نکند.

وزیر دفاع جمهوری ارمنستان هم که در صدر یک هیات عالی رتبه دفاعی-نظامی به تهران سفر کرده است، در دیدار با ولایتی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و حجم همکاری‌های دو کشور و وجود چالش‌های مشترک بین ایران و ارمنستان را دلیل خوبی برای تعاملات تهران و ایروان دانست.

وی از سفر آتی نخست وزیر ارمنستان به ایران خبر داد.

سرکیسیان در روزهای اخیر با مسئولان عالی رتبه کشورمان پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو کرده و دیداری از مراکز نظامی کشورمان داشته است.

به گزارش ایسنا، ویگن سرکیسیان پیش از دیدار با ولایتی با سردار حسین دهقان وزیر دفاع، علی لاریجانی رئیس مجلس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هم دیدار و گفت‌وگو داشته است.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet