هدر اصلی
1395/11/15 12:01:36
سرویس استان ها
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

ترویج روحیه کتابخوانی و مطالعه یکی از راه های رشد و تعالی جامعه است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ضمن تاکید بر ترویج روحیه کتابخوانی و مطالعه در جامعه، برپایی دومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان را تبریک گفت.
ترویج روحیه کتابخوانی و مطالعه یکی از راه های رشد و تعالی جامعه است نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ضمن تاکید بر ترویج روحیه کتابخوانی و مطالعه در جامعه، برپایی دومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109873167713.jpg ترویج,روحیه,کتابخوانی,و,مطالعه,یکی,از,راه,های,رشد,و,تعالی,جامعه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت متن پیام  سیدجواد ساداتی نژاد بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
((الکتب بساتین العلماء)): کتاب ها بوستان های دانشمندان هستند. امام علی (علیه السلام)، غرر الحکم ص۲۴۵
کتاب عصاره تمدن هاست. در اهمیت نقش کتاب در تکامل جوامع انسانی همین بس که تمام ادیان آسمانی و بزرگان بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند.

در این میان آیین مقدس اسلام بیشترین بهره را از کتاب برده‌ است، چرا که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوی خداوند آغاز می‌کند و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند منان به قلم سوگند یاد می‌کند و معجزه‌ آخرین فرستاده‌اش را یک کتاب قرار داده‌ است.

دعوت به مطالعه کتاب و ترویج روحیه کتابخوانی در جامعه یکی از نشانه ها و راه های رشد و پیشرفت فرهنگی است تا آن حد که مقام معظم رهبری در این رابطه می فرمایند: امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ی ملی که یک واجب دینی است.

شهر کهن و مذهبی کاشان با دیرینه سترگ فرهنگی خود بیش از آن‌که تابلو و شناسه اش اقتصادی و صنعتی باشد دارای نماد فرهنگی بوده است که این سابقه فرهنگی گرانسنگ با آثار و کتب دانشمندان و هنرمندانش بیشتر و بهتر معرفی و شناخته شده است.

اینجانب ضمن ابراز خرسندی و تبریک به خادمان عرصه فرهنگ منطقه به خاطر برپایی دومین نمایشگاه سراسری کتاب در دارالمومنین کاشان، امیدوارم از رهگذر اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله نمایشگاه‌ کتاب، شاهد تحقق اهداف توسعه ای شهر و آرما‌ن‌های بلند انقلاب در این حوزه باشیم و شاهدتوسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین آحاد مردم متدین و فرهنگ دوست شهرستان به ویژه جوانان و نوجوانان آن باشیم.

در پایان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و سایر ادارات و گروه ها و مسئولان شهری که با همکاری و مساعدت خود در برپایی دومین نمایشگاه سراسری #کتاب کاشان در محل مصلی بقیه الله الاعظم موجب ایجاد نشاط در جامعه فرهنگی کاشان را فراهم ساخته اند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می کنم و از خداوند متعال مزید توفیق همگان را در ارائه خدمات ارزنده آرزومندم.

سید جواد ساداتی نژاد
نماینده مردم مومن و فرهنگ دوست کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی"

گفتنی است دومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به مدت 6 روز با حضور ۳۰۰ ناشر از سراسر کشور با ۴۰ هزار عنوان کتاب و در ۱۷۰ غرفه در مصلای کاشان گشایش یافت.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet