هدر موبایل
1395/11/15 13:28:42
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

ضرورت اجرای طرح تمرکززدایی از تهران/جلسات شورای ساماندهی پایتخت با محوریت رئیس جمهور تشکیل شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه تمرکززدایی و ساماندهی تهران با هدف جلوگیری از افزایش خسارت ناشی از حوادث باید انجام شود، بر ضرورت تشکیل جلسات شورای ساماندهی تهران با محوریت رییس جمهور تاکید کرد.
ضرورت اجرای طرح تمرکززدایی از تهران/جلسات شورای ساماندهی پایتخت با محوریت رئیس جمهور تشکیل شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه تمرکززدایی و ساماندهی تهران با هدف جلوگیری از افزایش خسارت ناشی از حوادث باید انجام شود، بر ضرورت تشکیل جلسات شورای ساماندهی تهران با محوریت رییس جمهور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg ضرورت,اجرای,طرح,تمرکززدایی,از,تهران/جلسات,شورای,ساماندهی,پایتخت,با,محوریت,رئیس,جمهور,تشکیل,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت نوسازی تجهیزات موردنیاز آتش نشانی برای مقابله به موقع با بحران ها، گفت : درحال حاضر آتش نشانی درحوزه تجهیزات خود دارای کمبودهایی است که این کمبودها به ویژه درنردبان های مورد نیاز برای اطفا حریق درساختمان های بلند مرتبه دیده می شود، البته هزینه خرید این تجهیزات بسیار بالا است و دراکثر شهرستان های کوچک و متوسط نمی توان تجهیزات را خریداری کرد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران وکرون درمجلس شورای اسلامی، افزود: پس ازبرگزاری جلسات بسیار درخصوص بررسی چرایی وقوع حادثه پلاسکو مقرر گردید مجلس به افزایش بودجه شهرداری ها در خرید تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی کمک کند، ضمن اینکه این حادثه باعث شد دوباره ذهن ها نسبت به اجرای قانون ساماندهی و تمرکززدایی ازتهران مصوب مجلس نهم معطوف شود.

وی تاکید کرد: اگر این قانون اجرا نشده و تراکم جمعیت درتهران روز به روز افزایش پیدا کند، به طورحتم درآینده نزدیک حوادث بسیاری همانند پلاسکو رخ خواهد داد، بنابراین طرح ساماندهی تهران که با محوریت رییس جمهور و معاون اول وی به تصویب رسید باید هرچه سریعتر اجرا  شود؛ ضمن اینکه باید خروج پادگان ها، دانشگاه ها و مراکزصنعتی نیز در دستور کار قرار گیرد.

ابوترابی با اشاره به اینکه مدیریت بحران با این حجم از تمرکز در تهران از توان شهرداری خارج است، تصریح کرد: بنابراین همه دستگاه ها باید در قالب همان شورای عالی ساماندهی تهران که رییس جمهور مسئول آن است به میدان بیایند، اما متاسفانه تاکنون جلسات این شورا تشکیل نشده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمرکز زدایی ازتهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری باید انجام شود، گفت : باید پادگان ها، دانشگاه ها و مراکز بزرگ صنعتی از تهران خارج شوند که اگر این موضوع صورت نگیرد به انبوه جمعیت افزوده می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet