شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/11/16 09:52:08
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده زرند و کو هبنان در مجلس:

از اشتغال خانگی باید حمایت بیشتری شود

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: سوهان در شهرستان زرند می‌تواند نمونه ای از اقتصاد خرد باشد و به واحدهای تولیدی تبدیل شود.
از اشتغال خانگی باید حمایت بیشتری شود نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: سوهان در شهرستان زرند می‌تواند نمونه ای از اقتصاد خرد باشد و به واحدهای تولیدی تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42930.jpg از,اشتغال,خانگی,باید,حمایت,بیشتری,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،" حسین امیری خامکانی" در جشنواره ثبت ملی سوهان زرندی در زرند گفت: شهرستان زرند دارای ظرفیت هایی همچون حوزه صنعتی و معدنی، کشاورزی و باغداری و میراث و گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره سوهان زرند برجسته کردن یکی از نشانه‌های هویت ملی ماست، افزود: این محصول میراث به جا مانده از دسترنج خانواده ها و مادران ماست.

وی تصریح کرد: در دنیای ارتباطات و اطلاعات هر روز تغییرات تازه ایجاد می شود و همه تلاشمان باید بر این رکن استوار باشد که این تغییرات هویت ما را تحت تاثیر قرار ندهد.

امیری بیان کرد: سوهان زرندی می تواند نشانه ای از اقتصاد مقاومتی باشد تا ضمن تلاش در حوزه اقتصاد خانواده، به بهداشت و تغذیه سالم و کامل کمک کند تا غذای کامل در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

وی تاکید کرد: این محصول مشکل بازاریابی و فروش ندارد بلکه مشکل آن حمایت است که می طلبد همه مسئولین توان بیشتری بگذارند.

امیری بیان کرد: سوهان در شهرستان زرند می‌تواند نمونه ای از اقتصاد خرد باشد و به واحدهای تولیدی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور هم در حوزه نرم افزار و هم در سخت افزار باید از خانواده‌ها و اشتغال خانگی حمایت بیشتری شود، بیان کرد: در حوزه اشتغال جوانان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالقوه هر منطقه به خوبی می توان تلاش و حمایت کرد به گونه ای که در قانون نیز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در دنیا به خصوص در کشور های توسعه یافته اشتغال خرد و واحد های کوچک مشکل بیکاری را حل می کنند، گفت: سوهان زرند از قدیم در منازل تولیده می شده که اگر حمایت مالی از این صنعت شود می تواند بیکاری بسیاری از خانواده ها را حل کند و مردم از این راه امرار معاش نمایند.

امیری تصریح کرد: حتی در تکنولوژی جدید هم باید زمینه ای فراهم کرد که جوانان از منزل بتوانند خدمات نرم افزاری ارایه دهند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به تصویب قانون سامان دهی مشاغل خانگی در مجلس در سال 89، بیان کرد: تعریف این مشاغل و شرایطی که ایمنی را تهدید نکند در ستاد خاصی که متشکل از چندین وزیر می باشد مشخص می شود.

خامکانی ادامه داد: با حمایت های لازم صنعت سوهان زرند نیز در قالب همین قانون باید به اشتغال زرند کمک کند.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet