هدر موبایل
1395/11/16 10:42:35
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیته بررسی حادثه پلاسکو مجمع نمایندگان تهران:

کشورما نیازبه سازمان مدیریت بحران دارد

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی از ضرورت تشکیل سازمان مدیریت بحران درکشور خبر داد و گفت: باید در راس چنین سازمانی یک مسئول اجرایی قرار داشته باشد تا در حواثی مثل پلاسکو با سرعت و دقت عمل وارد شود.
کشورما نیازبه سازمان مدیریت بحران دارد نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی از ضرورت تشکیل سازمان مدیریت بحران درکشور خبر داد و گفت: باید در راس چنین سازمانی یک مسئول اجرایی قرار داشته باشد تا در حواثی مثل پلاسکو با سرعت و دقت عمل وارد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106412811807.jpg کشورما,نیازبه,سازمان,مدیریت,بحران,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فریده اولاد قباد با تاکید براینکه باید سازمان مدیریت بحران درکشور تشکیل شود، اظهارکرد: متاسفانه ما هم اکنون سازمان مدیریت بحران در کشور نداریم و باید درکشورسازمان مدیریت بحران به ریاست رییس جمهوری داشته باشیم. اگر سازمان مدیریت بحران در کشور تشکیل شود مطمئنا با تربیت کادر متخصص می تواند در کمترین زمان با دقت وارد عمل شویم و کارکرد هر فرد مشخص می شود.
اولاد قباد افزود: دغدغه ما این است حوادث مشابه حادثه پلاسکو اتفاق نیفتد و نباید بگذاریم چنین اتفاقی تکرار شود. دولت، مجلس و شهرداری باید به ادامه رسیدگی درباره حادثه پلاسکو بپردازند و وضعیت مالکین، کارگران و خانواده شهدا پیگیری شود.
وی تصریح کرد: نباید این موضوع را رها کنیم و یادمان برود که چه اتفاقی افتاد باید به فکرباشیم مطالعه کنیم تا دیگر شاهد این بحرانها نباشیم.
عضو فراکسیون امیدمجلس شورای اسلامی به حضور قالیباف شهردارد تهران درجلسه روزچهارشنبه مجلس اشاره کرد و گفت: قالیباف نتوانست ابهامات ما را برطرف کند.
اولاد قباد افزود: درموضوع پلاسکو کمیته ویژه ای درمجمع نمایندگان استان تهران تشکیل شد که موضع را به دقت رصد کرد، حادثه پلاسکو قابل پیش بینی و پیشگیری بوده است.
وی اضافه کرد: ارتقای ایمنی وکاهش خطرات هیچ تلازمی به پلمب ساختمان نداشته است و طبق قانون شهرداری مسئول رفع خطر از شهروندان درشهر است.
نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: این روزها ازبند 14 ماده 55 زیاد سخن به میان می آید ولی تاکنون کسی درباره این بند توضیحی نداده است.
وی افزود: براساس این بند اتخاذ تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهروندان از خطر سیل حریق رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه ها اماکن عمومی و دالان های عمومی و خصوص پرکردن چاله ها و چاه ها واقع در معابر و جلو گیر یا گذاشتن هر گونه اشیا در بالکن ها وایوان های مشرف وبه معابرعمومی که افتادن آنها موجب خطر برای عابرین است به عهده شهرداری است.
اولاد قباد ادامه داد: همچنین براساس تبصره این ماده در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بناها و رفع مزاحمت های مندرج در این ماده شهرداری پس از کسب نظر مامور فنی خود به مالکین و یا صاحبان اماکن ابلاغ مدت دار متناسبی صادر می کند و اگر دستور شهرداری در مدت معین و به موقع اجرا نشود شهرداری راسا با مراقبت مامورین خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد کرد.
نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقررات فوق شامل کلیه اماکن عمومی و مکانهایی که محل رفت وآمد عموم است می شود خاطرنشان کرد: سوال ما از شهردار این است که بودجه مصوب برای سازمان آتش نشانی چقدر به این سازمان اختصاص داده شده است و آیا شهرداری این بودجه را به آتش نشانی پرداخت کرده است؟
اولاد قباد اضافه کرد:موضوع دیگری که مطرح است توجه به تخصص در مدیریت است. ما شاهد بودیم در موضوع ساختمان پلاسکو آبی که برای خاموش کردن ساختمان به کار گرفته شده بود جذب الیاف شده باعث سنگینی وزن ساختمان شده بود اگر مدیریت صحیح وجود داشت ما شاهد این موضوع نبودیم.
وی تاکیدکرد: شهردار درباره چهار نردبان آتش نشانی سخن گفت. سوال من از شهردار این است اگر خدای نکرده اتفاقی در تهران بیفتتد چهار نردبان برای تهران کافی است و جوابگو خواهد بود.
اولاد قباد اضافه کرد: ما ساختمان های بلند مرتبه زیادی درتهران داریم و نیازمند نردبان های زیادی هستیم ما تا امروزچند نردبان توانسته ایم خریداری کنیم آیا شهرداری توانسته آتش نشانی را تجهیز کند.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درادامه به عدم وجود هلی کوپتر درآتش نشانی اشاره کردو گفت: در برخی کشورها، هلی کوپترها ظرف نیم ساعت آتش را خاموش می کنند چرا ما نباید چنین هلی کوپترهایی در تهران داشته باشیم؟
به گزارش ایرنا، وی اظهارکرد: شهردار در بخشی از سخنانش گفت ما قبل از حادثه پلاسکو به مالکین اخطار داده بودیم؛ در حالی که اگر این ابلاغ صورت گرفته چه کسی مجری آن است و چرا اجرا نشده است؟!

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet