هدر موبایل
1395/11/16 14:08:00
سرویس سیاسی
قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به مذاکرات پیش‌رو با عربستان مطرح کرد؛

ضرورت ایجاد دفتر کنسولگری عربستان در ایران جهت صدور ویزای حجاج

عضو هیأت رئیسه مجلس پرداخت دیه کامل فاجعه‌دیدگان حج۹۴ و برگزاری مناسک حج همانند گذشته را از شروط مهم ضمن مذاکرات ایران با عربستان سعودی برای برگزاری حج ۹۶ برشمرد.
ضرورت ایجاد دفتر کنسولگری عربستان در ایران جهت صدور ویزای حجاج عضو هیأت رئیسه مجلس پرداخت دیه کامل فاجعه‌دیدگان حج94 و برگزاری مناسک حج همانند گذشته را از شروط مهم ضمن مذاکرات ایران با عربستان سعودی برای برگزاری حج 96 برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107155996523.jpg ضرورت,ایجاد,دفتر,کنسولگری,عربستان,در,ایران,جهت,صدور,ویزای,حجاج Icana

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مذاکراتی که قرار است ایران و عربستان 5 اسفندماه در رابطه با نحوه اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج سال آینده داشته باشند، گفت: این مذاکرات به درخواست عربستان سعودی قرار است برگزار شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نکته مهمی که باید در این مذاکرات در وهله اول مورد توجه قرار گیرد، تأمین امنیت جانی و مالی حجاج ایرانی و هر زائری است که وارد این کشور می شود در حالی که تا کنون عربستان به این مورد اهمیتی نداده است.

وی افزود: همانطور که هر زائری که وارد ایران می شود ما خود را ملزم به حفظ جان و مال او می دانیم، عربستان نیز باید نسبت به وضعیت امنیتی که برای حجاج تأمین می کند، حساس باشد و تا این مهم محقق نشود نباید اعزام حجاج صورت گیرد.

قاضی زاده هاشمی در ادامه به ضرورت پرداخت دیه فاجعه دیدگان آخرین حجی که ایرانیان به آن مشرف شدند اشاره و عنوان کرد: نکته مهمی که در جریان مذاکرات باید بر آن تأکید شود، پرداخت دیه فاجعه دیدگان است چانچه باید دیه ای که برای خانواده شهدای منا و حادثه سقوط جرثقیل در مکه رخ داده تمام و کمال پرداخت شده و سپس قضیه اعزام حجاج صورت گیرد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر عربستان باید بپذیرد حجاج جمهوری اسلامی مناسک حج خود را همچون دوره های گذشته برگزار کنند و مانع اجرای مراسم برائت از مشرکین نشود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص نحوه صدور ویزای حجاج خاطرنشان کرد: از آنجایی که در حال حاضر سفارتخانه های دو کشور فعال نیستند و عربستان سعودی دفتر حافظ منافع را نپذیرفته و جمهوری اسلامی نیز حاضر به ورود کشور ثالث به این قضیه نیست، لازم است در حد کنسولگری محلی برای صدور ویزای حجاج ایرانی در نظر گرفته شود که این موضوع نیز باید مد نظر مسئولان مذاکره کننده با عربستان سعودی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet