هدر موبایل
1395/11/17 07:45:00
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی خبر داد:

بررسی تحریم های جدید علیه ایران در کمیسیون امنیت ملی/ نقض برجام بررسی می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشستی برای بررسی تحریم های جدید خزانه داری آمریکا علیه ایران خبر داد.
بررسی تحریم های جدید علیه ایران در کمیسیون امنیت ملی/ نقض برجام بررسی می شود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشستی برای بررسی تحریم های جدید خزانه داری آمریکا علیه ایران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104997317484.jpg بررسی,تحریم,های,جدید,علیه,ایران,در,کمیسیون,امنیت,ملی/,نقض,برجام,بررسی,می,شود Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم های جدید خزانه داری آمریکا به بهانه فعالیت موشکی و حمایت از تروریست، اظهار داشت: اعضای کمیسیون امنیت تصمیم دارد بلافاصله بعد از اتمام هفته سرکشی به حوزه انتخابیه، نشستی در خصوص اعمال تحریم های جدید داشته باشند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست از مسئولان ذی ربط دعوت خواهد شد تا گزارش دقیقی از تمام ابعاد و زوایا داشته باشیم. با این گزارش ها کم و کیف تحریم ها بررسی خواهد شد تا بتوانیم متناسب با آن اقدامات لازم داشته باشیم.

وی گفت: شاخص ما برای بررسی گزارش ها، قانون مصوب مجلس در 21 مهرم ماه سال 94 خواهد بود و اقدام متقابل را بر اساس این قانون دنبال خواهیم کرد.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه نقض برجام با این تحریم های جدید بررسی می شود، تاکید کرد: با در نظر گرفتن نقض برجام، تحریم های جدید خزانه دار آمریکا زیر ذره‌بین کمیسیون قرار می گیرد و متناسب با آن تصمیم گیری می شود.

این نماینده افزود: از وزارت امور خارجه کشور که مسئولیت مذاکرات هسته ای را برعهده داشتند در نشست کمیسیون حاضر خواهند شد و گزارش مبسوطی ارائه می دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا زمانی که ابعاد تحریم های جدید بررسی نشود، نمی توان ارزیابی درستی از تحریم ها داشت چرا که شاهد هستیم مقامات آمریکایی هر روز اقدام جدیدی دارند و اما به دلیل فشارهای بین المللی از تصمیم خود عقب نشینی می کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزارت خزانه داری آمریکا تحریمهای جدیدی علیه 13 فرد و 12 نهاد مرتبط با ایران اعلام کرد. رسانه‌های غربی گفته بودند که دولت دونالد ترامپ قصد دارد تحریمهای جدیدی علیه ایران در ارتباط با برنامه موشکی این کشور اعمال کند.

طبق بیانیه خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های تحریم شده عبارتند از 1- شرکت ستاره شرقی، 2- شرکت آرین دانش، 3- شرکت ساختمانی-تجاری ماهر، 4- شرکت تجاری-انرژی میراژ، 5- شرکت بین المللی ام کی اس، 6- شرکت صادرات واردات نینگبو، 7- شرکت داریا افق سبز، 8- شرکت داروسازی ریم، 9- شرکت رویال پرل مستقر در امارات، 10- شرکت زیست تجهیز پویش، 11- شر کت تجاری کاسالینگ و 12:Mirage for Waste Management & Environmental Services sarl/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet