هدر موبایل
1395/11/16 17:27:14
سرویس سیاسی
محبی نیا:

اروپا در مقابل ترامپ دچار سرگیجه شده است

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس با بیان این که ترامپ نظم تدوین شده آمریکا در نظام سلطه را نقض کرده است ، گفت: اروپا در مقابل ترامپ دچار سرگیجه شده است.
اروپا در مقابل ترامپ دچار سرگیجه شده است نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس با بیان این که ترامپ نظم تدوین شده آمریکا در نظام سلطه را نقض کرده است ، گفت: اروپا در مقابل ترامپ دچار سرگیجه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100402142188.jpg اروپا,در,مقابل,ترامپ,دچار,سرگیجه,شده,است Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ترامپ برای ایالات متحده ، اتحادیه اروپایی و حتی شرکای آمریکا در خاور دور یک مصیبت است.

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در سال های حضور شوروی و جنگ سرد خود را به عنوان رهبر بلوک غرب معرفی می کرد اما در دهه نود میلادی مدعی کدخدایی جهان شد.

وی در ادامه گفت: با پایان دهه نود میلادی ،  بازسازی روسیه  و ظهور قطب های جدید اقتصادی نظیر چین ، هند و برزیل نظام چند قطبی شکل گرفت اما آمریکا همچنان مدعی کدخدایی باقی ماند.

محبی نیا با بیان این که مهندسی تروریسم توسط سیاCIA  در جنگ داخلی افغانستان توسط القاعده و طالبان کلید خورد ، گفت: واشنگتن در راستای تنظیم منافع کاخ سفید جنگ با تروریسم و مسئله القاعده را در دستور کار قرار داد تا همچنان به اقدامات فرامرزی ادامه دهد که  این استراتژی همچنان با عنوان داعش دنبال می شود.

وی تصریح کرد: ایالات متحده نظم مورد نظر خود را تنظیم کرد و اتحادیه اروپایی برهمین اساس رفتار کرده است اما امروز ترامپ تمام معادلات را برهم زده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس گفت: معضل اساسی آمریکا اینجاست که اقتصاد آنها در عمل ورشکسته است و آنها نیازمند خروج از وضعیت رکود هستند.

وی در تشریح اختلافات ترامپ با بروکسل گفت: در حال حاضر مواضع دولت ترامپ با بروکسل، علاوه بر مسایل مهاجرتی، در شمار دیگری از مسایل از جمله در زمینهٔ مناسبات تجاری فرا آتلانتیکی آمریکا با اروپا، مناسبات با روسیه و نیز مسایل مرتبط با حوزه خاورمیانه به‌ویژه بحث توافق هسته ای ایران نیز دچار اختلاف است.

لازم به ذکر است ، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا در جریان نشست روز گذشته مالت ، اعلام کرد: « سیاست‌های اعلامی دولت جدید آمریکا نیز مایه نگرانی است و در کنار هم آینده را غیرقابل‌پیش‌بینی کرده است.»

«کریستان کرن» نخست‌وزیر اتریش نیز ضمن اشاره به نگرانی‌های ایجاد شده از سیاست‌های ترامپ گفته است: «این‌یک تهدید شمرده نمی‌شود و می‌تواند به‌عنوان یک کاتالیزور سبب تقویت و اتحاد هرچه بیشتر اتحادیه اروپا گردد.»

وی اضافه کرد: «یک علامت هشدار برای ما است که در مسیر درست قرار گیریم.»

در کنار تمام موارد ، تهاجم ترامپ به پیمان آتلانتیک شمالی ناتو معضلی کشنده برای اتحادیه اروپایی است. آنها نگران آینده امنیتی خود هستند. این شکاف در آینده نه چندان دور دردسرساز خواهد شد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet