هدر اصلی
1395/11/16 13:35:06
سرویس سیاسی
خجسته:

بررسی صلاحیت منتخبین در اختیار شعب بررسی اعتبارنامه‌های مجلس است/ اعضای مجمع، نظر کارشناسی خود را بیان می‌کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت:بررسی صلاحیت منتخبین در اختیار شعب بررسی اعتبارنامه‌های مجلس است.
بررسی صلاحیت منتخبین در اختیار شعب بررسی اعتبارنامه‌های مجلس است/ اعضای مجمع، نظر کارشناسی خود را بیان می‌کنند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت:بررسی صلاحیت منتخبین در اختیار شعب بررسی اعتبارنامه‌های مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108667057332.jpg بررسی,صلاحیت,منتخبین,در,اختیار,شعب,بررسی,اعتبارنامه‌های,مجلس,است/,اعضای,مجمع،,نظر,کارشناسی,خود,را,بیان,می‌کنند Icana

امیرخجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استفساریه مجلس از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: من هم با رائی که مجلس شورای اسلامی به این استفساریه داده، موافقم هستم زیرا بعد از مهلت 20 روزه‌ای که در اختیار شورای نگهبان قرار دارد، بررسی صلاحت منتخبین باید در زمان تصویب اعتبارنامه‌ها انجام شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر کمیسیون شوراها و رای مجلس شورای اسلامی که در صحن اخذ شد بر این موضوع تاکید دارد که بررسی صلاحیت منتخبین بعد از مهلت 20 روزه‌، در اختیار شعب بررسی اعتبارنامه‌ها است، بیان کرد: اگر شورای نگهبان بازهم با این استفساریه مخالفت کند، این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در خصوص موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون استفساریه مجلس از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ارزیابی من این است که مجمع تشخیص مصلحت نظام این استفساریه را تایید می‌کند.

خجسته متذکر شد: بعد از آنکه صلاحت کاندیداها اعلام و 20 روز از برگزاری انتخابات بگذرد، تمام مستندات باید در شعب بررسی اعتبارنامه‌های مجلس شورای اسلامی پیگیری شود، در غیر اینصورت اعتبار بررسی اعتبارنامه‌ها از بین می‌رود.

وی در خصوص اینکه آیا فقدان آیت الله هاشمی تغییری در رویکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد می‌کند یا خیر، گفت: با توجه به شناختی که از مجمع دارم، اعضای مجمع نظر کارشناسی خود را بیان کنند و مصلحت نظام را در نظر می‌گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet