هدر اصلی
1395/11/16 14:33:26
سرویس اجتماعی
قربانی:

عملکرد ضعیف مسئولان ستاد بحران در برف و کولاک استان گیلان/ بازشدن مسیرها با کندی پیش رفت

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف مسئولان ستاد بحران در برف و کولاک استان گیلان، گفت: با توجه به پیش بینی این کولاک و برف، باید مسئولان مدیریت بحران پیش بینی های لازم را برای چگونگی مقابله با آن درنظر می‌گرفتند.
عملکرد ضعیف مسئولان ستاد بحران در برف و کولاک استان گیلان/ بازشدن مسیرها با کندی پیش رفت نماینده آستانه اشرفیه در مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف مسئولان ستاد بحران در برف و کولاک استان گیلان، گفت: با توجه به پیش بینی این کولاک و برف، باید مسئولان مدیریت بحران پیش بینی های لازم را برای چگونگی مقابله با آن درنظر می‌گرفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104610663358.jpg عملکرد,ضعیف,مسئولان,ستاد,بحران,در,برف,و,کولاک,استان,گیلان/,بازشدن,مسیرها,با,کندی,پیش,رفت Icana

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت برف و کولاک در استان گیلان، افزود: بر اثر این برف و کولاک راه های روستایی بسته شد که به دلیل ضعف عملکرد مسئولان به سختی توانستیم این راه ها را باز کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علی رغم اینکه هواشناسی گزارش برف و کولاک را ارایه کرد و مسئولان مربوطه نیز در ستاد مدیریت بحران به فکر راه حلی برای بازشدن راه های روستایی بودند اما بازهم برای بازگشایی این راه ها، عملکرد ضعیفی وجود داشت تاجایی که اگر بارش برف و باران بیش از این ادامه پیدا می‌کرد وضعیت امدادرسانی و باز شدن راه‌ها سخت تر می‌شد.

قربانی افزود: با توجه به پیش‌بینی این کولاک و برف لازم بود تا مسئولان مدیریت بحران پیش‌بینی‌های لازم را برای چگونگی مقابله با این بحران درنظر می‌گرفتند و بر اساس آن ماشین های راهداری مهیا می شد اما از روز پنج شنبه صبح تا غروب همان روز نتواسنتیم کار عملیاتی برای راه ها انجام دهیم.

وی افزود: البته بعد از پیگیری‌های انجام شده بالاخره توانستیم امروز مسیرهای جاده ای در استان گیلان را باز کنیم اما بدون شک نباید از این نکته غافل شد که با توجه به هشدارهای هواشناسی لازم بود در استان های شمالی کشور، امکانات برای مقابله با این حوادث مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره خسارت های وارده بر اثر برف وکولاک در گیلان، تصریح کرد: برف و کولاک در این استان خسارت های جانی در پی نداشت اما سیستم برق رسانی گیلان دچار مشکل شد و شبکه آبرسانی نیز با مشکلاتی روبرو شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: میزان خسارت های مالی بر اثر برف و کولاک در استان گیلان نیازمند برآورد ستاد مدیریت بحران است تا مشخص شود تا چه اندازه این حادثه خسارت های مالی را برای اهالی منطقه برجای گذاشته است و در صورت ضرورت زمینه برای ارایه تسهیلات به این افراد فراهم شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet