هدر اصلی
1395/11/16 13:52:34
سرویس دیگر رسانه‌ها

تاکید ایران و صربستان بر تقویت همکاری های اقتصادی و افزایش حجم تجاری

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع صربستان، در نشست مشترکی بر تقویت همکاری های اقتصادی و افزایش حجم تجاری بین دو کشور تاکید کردند.
تاکید ایران و صربستان بر تقویت همکاری های اقتصادی و افزایش حجم تجاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع صربستان، در نشست مشترکی بر تقویت همکاری های اقتصادی و افزایش حجم تجاری بین دو کشور تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/108547.jpg تاکید,ایران,و,صربستان,بر,تقویت,همکاری,های,اقتصادی,و,افزایش,حجم,تجاری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «حسین عبداللهی» در ملاقات با «مارکو چادژ» که بعد از ظهر جمعه برگزار شد با اشاره به برگزاری پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور طی چند ماه آینده، ابراز امیدواری کرد که در حاشیه کمیسیون، نشست معرفی جذابیت ها و ظرفیت‌های اقتصادی ایران به فعالان اقتصادی صرب در بلگراد برگزار شود.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع صربستان نیز ضمن اعلام آمادگی خود برای برگزاری این نشست، آن را زمینه مساعدی برای ارتقای سطح همکاری های تجاری بین دو کشور خواند.
مارکو چادژ در این ملاقات با بیان ظرفیت های اتاق بازرگانی و صنایع صربستان اظهار داشت که تقریبا تمامی تجار و سرمایه داران بزرگ صربستان عضو اتاق بازرگانی و صنایع صربستان هستند و از این رو این اتاق می‌تواند نقش موثری در ارتباط اعضای خود با بخش های مختلف اقتصادی در ایران ایفا کند.
وی همچنین خواستار تبادل اطلاعات تجاری و اقتصادی دو کشور و برگزاری نشست مشترک اتاق تجاری ایران با اتاق های تجاری کشورهای منطقه بالکان در تهران شد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع صربستان از راه اندازی خط مستقیم پروازی و تسهیل اعطای روادید به بازرگانان دو کشور حمایت و آن را عامل مهمی در ارتقای حجم تجاری خواند.
به گزارش ایرنا، سفیر کشورمان در صربستان نیز با تاکید بر فضای مناسب ایجاد شده پس از برجام، از سرمایه گذاران صرب برای حضور در بازار ایران دعوت و آمادگی کشورمان را برای همکاری در زمینه‌های حمل و نقل، انرژی، تاسیسات زیربنایی و کشاورزی اعلام کرد.
در پایان ملاقات، رئیس اتاق بازرگانی صربستان ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت ممکن به تهران سفر کند.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet