ایام محرم 1398
1388/03/16 08:45:00
سرویس سیاسی
دو دهه با رهبری انقلاب -8

عضو هیات رئیسه: رمز موفقیت مقام معظم رهبری در دنبال کردن برنامه‌ها و افکار امام‌خمینی(ره) می‌باشد

**محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران در مورد مهمترین دستاوردهای رهبری آیت ‌ا... خامنه‌ای طی بیست سال گذشته اظهار داشت: نصب‌العین قرار دادن اندیشه‌های امام(ره) و پیمودن راه ایشان از مهمترین دستاوردهای رهبری مقام معظم رهبری طی بیست سال گذشته می‌باشد.

وی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت افزود: باتوجه به این که آیت ا.. خامنه‌ای شاگرد امام خمینی(ره)  و سال‌ها درکنار امام (ره) بودند به عنوان یک "خلف صالح" با تیزهوشی و "پاک نهادی" ویژه‌ای که داشتند توانستند اندیشه‌های حضرت امام(ره) را به خوبی بشناسند و در عمل ادامه دهنده  راه و افکار امام(ره) باشند.

دهقان خاطر نشان کرد: اگر می‌بینیم اندیشه و روش حضرت امام(ره) زنده و بالنده است به خاطر وجود و شخصیت جامع و برجسته مقام معظم رهبری است که با تدبیر و درایت پرچم ایده‌ها و آرمان‌های امام(ره) را در دست گرفتند به گونه‌ای که می‌توان به صراحت اعلام کرد رمز موفقیت مقام معظم رهبری طی بیست سال گذشته در دنبال کردن برنامه‌ها و افکار امام خمینی(ره) می‌باشد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان این که بعد از امام(ره) شاهد فراز و نشیب‌های فراوانی در کشور بودیم اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب همگان به صورت طبیعی امام خمینی(ره) را به عنوان رهبر انقلاب پذیرفتند اما در زمان رهبری آیت ا.. خامنه‌ای بسیاری از شخصیت‌های انقلاب به لحاظ سن و سال و سوابق انقلابی که داشتند احساس می‌کردند در جایگاه برابری با مقام معظم رهبری قرار دارند.

وی افزود: اما "درایت"، "سعه‌صدر" و "اخلاق خوش و الهی" آیت ا.. خامنه‌ای موجب شد تا این افراد به وزانت شخصیت ایشان پی‌ببرند و پس از مدت کوتاهی همه جناحها‌ مقام معظم رهبری را به عنوان فرزند خلف و صالح و جانشین حضرت امام(ره) پذیرفتند.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به دهه دوم انقلاب و رهبری حکیمانه آیت ا.. خامنه‌ای گفت: در این دوره باتوجه به پایان جنگ و آغاز دوره سازندگی فضای عافیت طلبی و مادیت گرایی یکی از آفت‌هایی بود که انقلاب و مسئولین نظام را تهدید می‌کرد و برخی ریخت و پاش‌ها بوجود آمد که نتیجه آن شکاف طبقاتی بود.

وی افزود: یکی از کارهای سخت این برهه کنترل اوضاع بود به گونه‌ای که گفتمان جهاد و شهادت آسیب نبیند ،در این فضا رهبری با درایتی که داشتند نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای برای جلوگیری از انحراف اهداف انقلاب ایفا کردند.

نماینده طرقبه با بیان این که در دهه سوم شرایط برای کشور و نظام دشوارتر شد چرا که در این دوره با تغییر و تحولاتی که صورت گرفت دهه اصلاحات نام گرفت به گونه‌ای که ملت احساس کردند فضای زنده و با نشاط در کشور حاکم شده است .

وی افزود: اما برخی فرصت طلبان تلاش کردند تا از این فضا سوء استفاده کرده و زمینه را برای تحقق آرمان‌های خود که متاثر از افکار غربی و مبتنی بر جدایی دین از سیاست بود را فراهم کنند .

نماینده طرقبه و چناران خاطر نشان کرد: در این دهه برخی تلاش کردند تا جوانان را در برابر انقلاب قرار دهند لذا مدیریت این دوران از سخت‌ترین دوره‌های پس از انقلاب بود.

وی افزود: اما مقام معظم رهبری با بینش عمیق و تدبیر شایسته‌ای که به کار بستند انقلاب و نظام توانست از این بحران‌ها سربلند بیرون آید.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به دهه چهارم انقلاب که پیشرفت و عدالت نام گرفت اظهار داشت: عزت، سربلندی و موفقیت در ابعاد مختلف در این دوره بیش از دوره‌های دیگر متبلور شد که همه اینها ناشی از رهبری حکیمانه و دلسوزانه مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: جایگاه ایران امروز در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی به جایی رسیده است که دنیا ایران را به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و موثر در معادلات بین‌المللی می‌شناسد و همه اینها به این خاطر است که بعد از گذشت بیست سال از رحلت امام خمینی(ره) اندیشه‌ها وآرمان‌های ایشان توسط مقام معظم رهبری زنده نگه‌ داشته شده اشت.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet