هدر موبایل
1395/11/17 07:55:00
سرویس اجتماعی
کاظمی:

اصلاح مجازات اعدام اهم از اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر/محکومان به اعدام باید تعیین تکلیف شوند

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه اصلاح مجازات اعدام اهم از اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر است، گفت: به موجب اصلاح این بخش قانون بسیاری از محکومان به اعدام در زندان‌ها تعیین تکلیف می‌شوند.
اصلاح مجازات اعدام اهم از اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر/محکومان به اعدام باید تعیین تکلیف شوند نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه اصلاح مجازات اعدام اهم از اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر است، گفت: به موجب اصلاح این بخش قانون بسیاری از محکومان به اعدام در زندان‌ها تعیین تکلیف می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg اصلاح,مجازات,اعدام,اهم,از,اصلاح,قانون,مبارزه,با,موادمخدر/محکومان,به,اعدام,باید,تعیین,تکلیف,شوند Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره انتقادات وارده به عملکرد کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مبنی بر اصلاح تنها بخش مربوط به مجازات اعدام قانون مبارزه با موادمخدر به جای اصلاح کل قانون، گفت: قانون مبارزه با مواد مخدر مصوبه مجمع تشخیص مصلت نظام است از این رو مجلس نمی‌توانست به اصلاح آن ورود کند اما مقام معظم رهبری مجوز اصلاح آن از سوی مجلس را دادند که بر همین اساس اصلاح این قانون توسط نمایندگان در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصلاح بخشی از قانون مربوط به تعدیل مجازات اعدام به دلیل فوریت و اهمیت پیش از سایر بخش‌های این قانون در دستور کار کمیسیون قرار گرفت، این اصلاح به شکل طرح مجازات جایگزین اعدام تحت عنوان «الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» ارائه شده تا به موجب آن بسیاری از محکومان به اعدام در زندان‌ها تعیین تکلیف شوند.

وی با یادآوری تصویب یک فوریت طرح مجازات جایگزین اعدام تحت عنوان «الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» در صحن علنی مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس بررسی طرح مذکور در اولویت دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی قرار گرفته است اما این اصلاح منافاتی با اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر ندارد.

کاظمی یادآور شد: قوه قضاییه پیشنهاد اصلاح کل قانون مبارزه با مواد مخدر را هم به مجلس ارائه کرده است اما هنوز در دستور بررسی قرار نگرفته با این وجود و بنا به ضرورت، اصلاح مجازات اعدام ابتدا در دستور بررسی قرار خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی طرح یک‌فوریتی مجازات جایگزین اعدام هنوز در دستور کار کمیسیون قضایی قرار نگرفته است، گفت: در طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر مباحث مربوط به قاچاق مسلحانه مواد مخدر، قاچاق موادمخدر به شکل باندی و میزان بالای مواد مباحث مطرح شده است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجازات اعدام در قانون مبارزه با مواد مخدر نیازمند اصلاح است از این رو این بخش از قانون با فوریت اصلاح و پس از آن کل قانون اصلاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ ذبیح‌الله خدائیان معاون حقوقی رئیس قوه‌قضائیه، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح تعدیل مجازات اعدام در جرایم مواد مخدر عجله کردند و فقط بخش‌های مربوط به اعدام و حبس ابد را مطرح کردند در صورتی که‌ پیشنهاد اصلی قوه قضاییه اصلاح تمام قانون مبارزه با مواد مخدر بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet