هدر موبایل
1395/11/17 12:35:38
سرویس سیاسی
میرزاده با اشاره به مذاکرات پیش‌رو با عربستان:

حضور رسانه‌ها روند مذاکرات حج با عربستان را از مسیر منطقی خارج می‌کند

نماینده مردم گرمی در مجلس معتقد است از آنجایی که ملت ایران علاقمند به بازگشایی مسیر سفر حج هستند رسانه‌ها باید از پرداختن به مسائل مذاکرات حج با عربستان خودداری کنند تا روند آن بدون تشدید حساسیت طرف مقابل پیش رود.
حضور رسانه‌ها روند مذاکرات حج با عربستان را از مسیر منطقی خارج می‌کند نماینده مردم گرمی در مجلس معتقد است از آنجایی که ملت ایران علاقمند به بازگشایی مسیر سفر حج هستند رسانه‌ها باید از پرداختن به مسائل مذاکرات حج با عربستان خودداری کنند تا روند آن بدون تشدید حساسیت طرف مقابل پیش رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg حضور,رسانه‌ها,روند,مذاکرات,حج,با,عربستان,را,از,مسیر,منطقی,خارج,می‌کند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مذاکراتی که قرار است ایران و عربستان 5 اسفندماه در رابطه با نحوه اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج سال آینده داشته باشند، گفت: از آنجایی که سرزمین عربستان متصل به ریشه باورها و اعتقادات ماست نباید سیاست دولت ها منجر به دور افتادن مردم از اعتقادات خود شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مردم دوست دارند به سفر حج بروند لذا نباید سیاسیون با دخالت هایی که انجام می دهند مانع این اولویت مردم شوند.

وی در ادامه به عدم رسانه ای شدن موضوع مذاکرات عربستان با ایران درخصوص برگزاری مجدد مناسک حج با حضور ایرانیان تأکید کرد و افزود: جلسات میان مسئولان ایران و عربستان باید به صورت محرمانه باقی بماند تا منافع عمومی ملت در آن لحاظ شود.

میرزاده تأکید کرد: تا کنون نیز رسانه ای شدن قضیه اختلافات میان ایران و عربستان در خصوص برگزاری حج باعث شده مردم ما که بر اساس اعتقادات ریشه ای خود دوست دارند به سفر حج بروند از این حق خود باز بمانند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مسیر منطقی مذاکرات حج صرفا زمانی صورت می گیرد که رسانه ها وارد این قضیه نشوند تا حساسیت طرف مقابل تشدید نشود و اجازه دهند مسئولان دستگاه دیپلماسی و سازمان حج و زیارت با هماهنگی محرمانه با مجلس هرچه سریع تر در خصوص دریافت دیه فاجعه دیدگان و برگزاری مناسک حج سال آینده به نتیجه برسند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet