هدر موبایل
1395/11/17 12:24:00
سرویس سیاسی
تربتی نژاد با اشاره به مذاکرات پیش‌رو با عربستان مطرح کرد؛

برگزاری کمافی‌سابق مناسک حج از ضروریات پذیرش اعزام حجاج در سال 96

نماینده مردم گرگان در مجلس معتقد است مراسم برائت از مشرکین جزء فسلفه‌های مناسک حج است که نمی‌توان آن را حذف کرد لذا حجاج ایرانی باید همچون گذشته مراسم‌های خود را به جای آورند.
برگزاری کمافی‌سابق مناسک حج از ضروریات پذیرش اعزام حجاج در سال 96 نماینده مردم گرگان در مجلس معتقد است مراسم برائت از مشرکین جزء فسلفه‌های مناسک حج است که نمی‌توان آن را حذف کرد لذا حجاج ایرانی باید همچون گذشته مراسم‌های خود را به جای آورند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100662165916.jpg برگزاری,کمافی‌سابق,مناسک,حج,از,ضروریات,پذیرش,اعزام,حجاج,در,سال,96 Icana

نورمحمد تربتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مذاکراتی که قرار است ایران و عربستان 5 اسفندماه در رابطه با نحوه اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج سال آینده داشته باشند، گفت: مهم ترین موردی که باید در جریان مذاکرات مد نظر مسئولان سازمان حج و زیارت و دستگاه دیپلماسی کشورمان باشد، پرداخت کامل دیه فاجعه دیدگان قبل از پذیرش اعزام حجاج در سال آینده است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: قوانین و قواعد بین المللی مربوط به دیه می گوید وقتی کشوری در خصوص فاجعه ای مقصر است باید از لحاظ قانونی دیه افراد خسارت دیده را به صاحبان خود پرداخت کند و این امری جدی است.

وی ادامه داد: از این رو تا زمانی که دیه فاجعه دیدگان به صورت کامل پرداخت نشود نمی توان گفت عربستان قصد دارد به شروط خود در مذاکره عمل کند و این موضوع متضمن اصل حکمت و عزت ایرانیان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در پایان به ضرورت برگزاری مناسک حج همچون دوره های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: مناسک حج طبق آن روشی که حجاج ایرانی در گذشته انجام می دادند مناسکی است که در اسلام واجب دانسته شده و حتی مراسم برائت از مشرکین از فلسفه های برگزاری حج است که نمی شود آن را حذف کرد لذا باید برگزاری کاملا مناسک حج کما فی سابق ادامه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet