هدر موبایل
1395/11/18 14:13:55
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی تشریح کرد:

برنامه آمریکا برای فروپاشی اتحادیه اروپا / امیدهای ترامپ به پیروزی لوپن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براین که آمریکا به اتحادیه اروپایی به عنوان تهدید برای ابرقدرتی واشنگتن نگاه می کند ،گفت: ترامپ با تشدید موج راست گرایی در فرانسه پس از برگزیت دنبال فروپاشی اتحادیه اروپا است.
برنامه آمریکا برای فروپاشی اتحادیه اروپا / امیدهای ترامپ به پیروزی لوپن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براین که آمریکا به اتحادیه اروپایی به عنوان تهدید برای ابرقدرتی واشنگتن نگاه می کند ،گفت: ترامپ با تشدید موج راست گرایی در فرانسه پس از برگزیت دنبال فروپاشی اتحادیه اروپا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg برنامه,آمریکا,برای,فروپاشی,اتحادیه,اروپا,/,امیدهای,ترامپ,به,پیروزی,لوپن Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با وخیم خواندن وضعیت اتحادیه اروپایی گفت: کشورهای قاره سبز که پس از جنگ جهانی دوم گرد هم جمع شدند اگرچه در سال های جنگ سرد به عنوان مهره آمریکا در تقابل با اتحادیه جماهیرشوروی را ایفا می کردند اما اتحادیه اروپا در دهه نود به تهدید برای اقتدار آمریکا تبدیل شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اروپایی با تشکیل ارکان مختلف و سازوکارهای اجرایی توانست تصمیم گیری و اعمال سیاست در قاره سبز را به دست بگیرد.

وی با بیان این که انگلستان به عنوان بازوی مخفی آمریکا و مخل وحدت در اتحادیه اروپایی مانع تثبیت اقتدار کشورهای عضو شده است ، گفت: لندن حاضر به پذیرش یورو نشد تا اقتصاد اتحادیه اروپایی توسعه پیدا نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی تحت عنوان برگزیت تیری در چشم رویاهای کشور اروپایی بود.

وی تصریح کرد: دونالد ترامپ به عنوان یک چهره دست راستی افراطی در اردوگاه محافظه کاران آمریکا تلاش می کنند در اروپا نیز نیروهای افراطی نظیر «لوپن» در فرانسه به پیروزی دست پیدا کنند.

جمالی نوبندگانی گفت: اتحادیه اروپایی بنیان سیاسی خود را در فرانسه بنا نهاده است به همین دلیل ترامپ با تمام ابزارهای خود تلاش می کند کاخ الیزه را تحت سیطره خود درآورد.

وی گفت:  فروپاشی اتحادیه اروپایی قاره سبز را در نهایت مورد تطمیع بی چون و چرای کاخ سفید قرار خواهد داد اما کشورهای اروپایی درحال مبارزه تن به تن با این مسئله هستند.

این نماینده مجلس دهم در انتها تاکید کرد: تنها راه نجات کشورهای اروپا و اتحادیه اروپایی این است که نقش مستقل خود را در تحولاتی نظیر برجام و حفظ هویت اروپایی افزایش دهند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet