ایام محرم 1398
1388/03/16 11:12:00
سرویس سیاسی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌ امام(ره)- 14

نماینده تهران: باید زمینه را برای پذیرش اسلام در جهان فراهم نماییم

**نماینده تهران گفت: ما هنوز در گام‌های اول انقلاب اسلامی هستیم و نباید این گونه فکر کنیم که انقلاب به پیروزی رسید و ما نیز به اهداف نهایی رسیدیم و دیگر وظیفه‌ای نداریم بلکه باید زمینه را برای پذیرش اسلام در جهان فراهم نماییم.

علی مطهری نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اقدامات انجام نشده جهت تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی(قدس‌الشریف) گفت: یکی از اهداف امام (ره) از انقلاب بازگرداندن شخصیت سیاسی، ملی به ملت ایران و جایگزین نمودن اعتماد به نفس به جای خودباختگی نسبت به دنیای غرب بود که ما باید این راه را ادامه دهیم.

وی افزود: ایران دارای بهترین مکتب، فلسفه، ادبیات، سوابق تاریخی، کتاب و فرهنگ و روش زندگی است اگر تحت تاثیر تبلیغات گسترده غربی‌ها و ماهواره‌ها قرار گیریم کم کم اعتماد خود را نسبت به انقلاب از دست می‌دهیم.

مطهری با بیان این که این آرمان‌ها منحصر به حضرت امام نبود ادامه داد: استاد شهید مطهری نیز روی این مسائل تاکید داشت.

وی تصریح کرد: بهترین راه جهت تحقق آرمان‌های حضرت امام(ره) این است که ایمان به اسلام و اجرای احکام اسلامی را درمردم تقویت کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: اهداف دیگر حضرت امام(ره) همچون آزادی تفکر، عدالت، معنویت را مورد توجه قرار دهیم. عدالت منهای معنویت تحقق پیدا نخواهد کرد و در اسلام عدالت با پشتوانه معنویت، اخوت و برادری اسلامی تداوم خواهد داشت.

وی اظهار داشت: باید ارزیابی کنیم در طی این بیست سال که از رحلت حضرت امام (ره) می‌گذرد آیا در رسیدن به این اهداف موفق بوده‌ایم.

مطهری با بیان این که باید تلاش کنیم این اهداف هر چه بیشتر زنده شود، ادامه داد: رساندن پیام انقلاب اسلامی به دنیا نیز یکی دیگر از اهداف امام راحل بود که در این زمینه تا اندازه‌ای موفق بوده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: امروز آثاری که از اسلام در دنیای اروپا و آمریکا می‌بینیم و نیز تحولی که از نظر بیداری اسلامی در خاورمیانه و همه کشورهای اسلامی می‌بینیم، نشان می‌دهد از نظر ابلاغ پیام انقلاب اسلامی به دنیا تا حد قابل قبولی موفق بودیم و باید این راه را همچنان ادامه دهیم.

نماینده تهران گفت: البته ما هنوز در گام‌های اول انقلاب اسلامی هستیم و نباید این گونه فکر کنیم که انقلاب به پیروزی رسید و ما نیز به اهداف نهایی رسیدیم و دیگر وظیفه‌ای نداریم بلکه باید زمینه را برای پذیرش اسلام در جهان فراهم نماییم.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet