هدر موبایل
1395/11/18 16:21:35
سرویس سیاسی
نوریان:

ترامپ آغازی چالش‌برانگیز برای دولت خود رقم زد/ جمهوری اسلامی به‌دنبال واکنش منطقی باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است موج شدید انتقادی علیه فرمان اجرایی اخیر ترامپ حاکی از عدم موافقت جامعه آمریکایی با رفتار افراط گرایانه است.
ترامپ آغازی چالش‌برانگیز برای دولت خود رقم زد/ جمهوری اسلامی به‌دنبال واکنش منطقی باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است موج شدید انتقادی علیه فرمان اجرایی اخیر ترامپ حاکی از عدم موافقت جامعه آمریکایی با رفتار افراط گرایانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg ترامپ,آغازی,چالش‌برانگیز,برای,دولت,خود,رقم,زد/,جمهوری,اسلامی,به‌دنبال,واکنش,منطقی,باشد Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به رد فرمان اجرایی ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا ازسوی دادگاه تجدید نظر آمریکا گفت: رئیس جمهور آمریکا ابتدای کار خود را در عرصه اجرایی این کشور با رفتارهایی افراط گرایانه و عجولانه آغاز کرده که یکی از آنها فرمان اخیر وی در خصوص ممنوعیت ورود شهروندان چند کشور اسلامی به ایالات متحده بود.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تصمیم گیری های ترامپ هیچ منطق عقلی ندارد و تیمی که او برای آغاز کار بسته است وارد یک پروسه رفتارهای عجولانه و غیرمنطقی شده اند.

وی در ادامه درخصوص آینده آمریکا باتوجه به آغازی که ترامپ برای آن رقم زده، عنوان کرد: بعد از صدور فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع چند کشور به آمریکا، یکی از قضات دادگاه فدرال آمریکا و دادستان با آن مخالفت کردند که طبق روال قانونی آمریکا قرار دولت ترامپ از دادگاه تجدیدنظر آمریکا درخواست رسیدگی کرد که این دادگاه نیز درخواست رسمی وزارت دادگستری این کشور را رد کرد.

نوریان ادامه داد: از سوی دیگر این فرمان از سوی جامعه آمریکایی و بسیاری از کشورهای دیگر نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفت و نشان داد که حتی در داخل آمریکا نیز با اینگونه اعمال افراط گرایانه موافق نیستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید صبر کنیم تا ببینم در آینده دولت ترامپ تا چه میزان با سیاست های این کشور هماهنگ می‌شود، خاطرنشان کرد: در نهایت جمهوری اسلامی باید در قبال این رفتار عجولانه آمریکایی ها، واکنشی منطقی و هوشمندانه و به دور از جوزدگی و غافلگیری داشته در حوزه روابط خارجی و دیپلماسی داشته باشد تا وجهه قابل قبولی از خود در عرصه بین المللی برجای بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet