هدر موبایل
1395/11/19 11:56:55
سرویس سیاسی
نمایندگان ملت تحلیل و بررسی کردند:

شبیخون ترامپ به هویت قاره سبز

نمایندگان ملت در تحلیل و بررسی وضعیت پیش آمده گفته اند که «اتحادیه اروپایی در برخورد با ترامپ دچار سرگیجه» شده زیرا «ترامپ به دنبال فروپاشی اقتصاد جهانی به ویژه یورو» است.
شبیخون ترامپ به هویت قاره سبز نمایندگان ملت در تحلیل و بررسی وضعیت پیش آمده گفته اند که «اتحادیه اروپایی در برخورد با ترامپ دچار سرگیجه» شده زیرا «ترامپ به دنبال فروپاشی اقتصاد جهانی به ویژه یورو» است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104385156015.jpg شبیخون,ترامپ,به,هویت,قاره,سبز Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی: «دونالد ترامپ» در بلبشویی که به پا کرده ، کمر به قتل اتحادیه اروپایی بسته است. رئیس جمهوری جدید آمریکا که  هویت اروپایی ها را در دوران رقابت های انتخابات الکترال به چالش کشیده بود این روزها عملا وارد چالش با بروکسل شده است.

«دونالد تاسک»، رئیس شورای اروپا طی نامه ای خطاب به سران اتحادیه اروپا، رئیس جمهوری جدید آمریکا را جز یکی از تهدیدات اصلی پیش روی وحدت اروپائیان دانست و وی را در رده تهدیداتی همچون اقدامات خصمانه روسیه، گروه های تروریستی و افراط گرای اسلامی و همچنین جنگ های داخلی در خاورمیانه قرار داد.

به موازات انتقادات صریح رئیس شورای اروپایی ، رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا با نامزد احتمالی دونالد ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کرده‌اند.به نظر می‌رسد که«تد مالاک»، نامزد اصلی نمایندگی آمریکا علنا به دنبال انهدام اتحادیه اروپایی است. رهبران اروپایی گفته اند  که دیدگاه‌های مهره ترامپ حاوی «بداندیشی‌های بی‌حد و مرز» است.

یکی از این رهبران در اظهار نظری جداگانه گفته است که آقای مالاک، که پیشتر اتحادیه اروپا را به اتحاد شوروی سابق تشبیه کرده، باید "عنصر نامطلوب" معرفی شود. وی پیشتر گفته بود که «در مقام دیپلماتیک قبلی که داشتم کمک کردم که اتحاد جماهیر شوروی را پایین بکشم. شاید دوباره اتحادیه دیگری هست که نیاز داشته باشد کمی مهار شود.»

سفیراحتمالی آمریکا در اتحادیه اروپایی گفته است که آقای ترامپ طرفدار اتحادیه اروپا نیست چون این نهاد «فراملیتی و غیر انتخابی» است.

از متن سخنان و واکنش های رهبران اروپایی در مواجهه با ترامپ اینگونه اثبات می شود که قاره سبز با آمریکا وارد جنگ هویتی شده است. آنها که بر ویرانه های جنگ جهانی دوم به همگرایی سرسختانه رسیده بودند حالا برای بقا با بزرگ ترین متحد گذشته می جنگند.

نمایندگان ملت در تحلیل و بررسی وضعیت پیش آمده گفته اند که «اتحادیه اروپایی در برخورد با ترامپ دچار سرگیجه» شده زیرا «ترامپ به دنبال فروپاشی اقتصاد جهانی به ویژه یورو» است .

جهانبخش محبی نیا 3406756/18/2016 11:44:48 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606100402142188_Thum.jpg
جهانبخش محبی نیا

سرگیجه اتحادیه اروپایی در برخورد با ترامپ

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ترامپ برای ایالات متحده ، اتحادیه اروپایی و حتی شرکای آمریکا در خاور دور یک مصیبت است.

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در سال های حضور شوروی و جنگ سرد خود را به عنوان رهبر بلوک غرب معرفی می کرد اما در دهه نود میلادی مدعی کدخدایی جهان شد.

وی در ادامه گفت: با پایان دهه نود میلادی ،  بازسازی روسیه  و ظهور قطب های جدید اقتصادی نظیر چین ، هند و برزیل نظام چند قطبی شکل گرفت اما آمریکا همچنان مدعی کدخدایی باقی ماند.

محبی نیا با بیان این که مهندسی تروریسم توسط سیاCIA  در جنگ داخلی افغانستان توسط القاعده و طالبان کلید خورد ، گفت: واشنگتن در راستای تنظیم منافع کاخ سفید جنگ با تروریسم و مسئله القاعده را در دستور کار قرار داد تا همچنان به اقدامات فرامرزی ادامه دهد که  این استراتژی همچنان با عنوان داعش دنبال می شود.

وی تصریح کرد: ایالات متحده نظم مورد نظر خود را تنظیم کرد و اتحادیه اروپایی برهمین اساس رفتار کرده است اما امروز ترامپ تمام معادلات را برهم زده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس گفت: معضل اساسی آمریکا اینجاست که اقتصاد آنها در عمل ورشکسته است و آنها نیازمند خروج از وضعیت رکود هستند.

وی در تشریح اختلافات ترامپ با بروکسل گفت: در حال حاضر مواضع دولت ترامپ با بروکسل، علاوه بر مسایل مهاجرتی، در شمار دیگری از مسایل از جمله در زمینهٔ مناسبات تجاری فرا آتلانتیکی آمریکا با اروپا، مناسبات با روسیه و نیز مسایل مرتبط با حوزه خاورمیانه به‌ویژه بحث توافق هسته ای ایران نیز دچار اختلاف است.

لازم به ذکر است ، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا در جریان نشست اوایل هفته جاری در مالت ، اعلام کرد: « سیاست‌های اعلامی دولت جدید آمریکا نیز مایه نگرانی است و در کنار هم آینده را غیرقابل‌پیش‌بینی کرده است.»

«کریستان کرن» نخست‌وزیر اتریش نیز ضمن اشاره به نگرانی‌های ایجاد شده از سیاست‌های ترامپ گفته است: «این‌یک تهدید شمرده نمی‌شود و می‌تواند به‌عنوان یک کاتالیزور سبب تقویت و اتحاد هرچه بیشتر اتحادیه اروپا گردد.»

وی اضافه کرد: «یک علامت هشدار برای ما است که در مسیر درست قرار گیریم.»

در کنار تمام موارد ، تهاجم ترامپ به پیمان آتلانتیک شمالی ناتو معضلی کشنده برای اتحادیه اروپایی است. آنها نگران آینده امنیتی خود هستند. این شکاف در آینده نه چندان دور دردسرساز خواهد شد.

محمد جواد ابطحی 3406756/8/2016 1:41:02 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109051753561_Thum.jpg
محمد جواد ابطحی

ترامپ دنبال فروپاشی اقتصادی جهان و انهدام یورو

سید جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل رفتار ترامپ گفت: رئیس جمهوری آمریکا در جهت بازگشت هژمونی اقتصادی ایالات متحده تلاش می کند سازوکارهای تجاری سایر نقاط جهان را تضعیف یا نابود کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: انهدام جاده ابریشم و محصور شدن اقتصادچین نخستین گام ترامپ است تا ضمن محار رشد اقتصادی اژدهای زرد ، ایران نیز متضرر شود.

وی در ادامه گفت: در نگاه ترامپ حوزه اقتصادی یورو بزرگ ترین رقیب و مانع صنایع آمریکایی است و برهمین اساس به دنبال فروپاشی اتحادیه اروپایی است.

ابطحی با بیان این که ترامپ علیه سازمان تجارت جهانی WTO وارد عمل شده است گفت: رئیس جمهوری آمریکا از هر ابزاری تلاش می کند نرخ بی کاری در ایالات متحده را کاهش و میزان رشد صنایع را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: دستورات نژادپرستانه ترامپ علیه شهروندان کشورهای دیگر و مصرف کالاهای آمریکا توسط آمریکایی ها فی نفسه اقداماتی در جهت بازسازی توان اقتصاد ورشکسته ایالات متحده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: رویکرد ترامپ محدود به بعد اقتصادی نخواهدماند و صنایع نظامی آمریکا نیز با ایجاد جنگ های نیابتی درگوشه و کنار جهان به ویژه خاورمیانه و آفریقا فعال خواهد شد.

وی با پیش کشیدن برگزیت گفت: فروپاشی اتحادیه اروپایی اقدامی است که کاخ سفید با تمام توان دنبال می کند تا نظم مورد نظر خود را عملیاتی کند.

ابطحی گفت: ترامپ علنا گفته است که آمریکا برای شرکای غربی خود هزینه نمی پردازد و آنها باید خودشان از پس هزینه هایشان برآیند و حتی کشورهایی نظیر ژاپن ، کره جنوبی ، تایوان یا اتحادیه اروپایی تضعیف شده باید سرمایه جنگ طلبی آمریکا را بپردازند./

محمد جواد جمالی نوبندگانی در غرفه خانه ملت 34067511/6/2016 3:18:08 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611100349916187_Thum.jpg
محمد جواد جمالی نوبندگانی در غرفه خانه ملت

امیدهای ترامپ به مارین لوپن

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با وخیم خواندن وضعیت اتحادیه اروپایی گفت: کشورهای قاره سبز که پس از جنگ جهانی دوم گرد هم جمع شدند اگرچه در سال های جنگ سرد به عنوان مهره آمریکا در تقابل با اتحادیه جماهیرشوروی را ایفا می کردند اما اتحادیه اروپا در دهه نود به تهدید برای اقتدار آمریکا تبدیل شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اروپایی با تشکیل ارکان مختلف و سازوکارهای اجرایی توانست تصمیم گیری و اعمال سیاست در قاره سبز را به دست بگیرد.

وی با بیان این که انگلستان به عنوان بازوی مخفی آمریکا و مخل وحدت در اتحادیه اروپایی مانع تثبیت اقتدار کشورهای عضو شده است ، گفت: لندن حاضر به پذیرش یورو نشد تا اقتصاد اتحادیه اروپایی توسعه پیدا نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی تحت عنوان برگزیت تیری در چشم رویاهای کشور اروپایی بود.

وی تصریح کرد: دونالد ترامپ به عنوان یک چهره دست راستی افراطی در اردوگاه محافظه کاران آمریکا تلاش می کنند در اروپا نیز نیروهای افراطی نظیر «لوپن» در فرانسه به پیروزی دست پیدا کنند.

جمالی نوبندگانی گفت: اتحادیه اروپایی بنیان سیاسی خود را در فرانسه بنا نهاده است به همین دلیل ترامپ با تمام ابزارهای خود تلاش می کند کاخ الیزه را تحت سیطره خود درآورد.

وی گفت:  فروپاشی اتحادیه اروپایی قاره سبز را در نهایت مورد تطمیع بی چون و چرای کاخ سفید قرار خواهد داد اما کشورهای اروپایی درحال مبارزه تن به تن با این مسئله هستند.

این نماینده مجلس دهم در انتها تاکید کرد: تنها راه نجات کشورهای اروپا و اتحادیه اروپایی این است که نقش مستقل خود را در تحولاتی نظیر برجام و حفظ هویت اروپایی افزایش دهند.

فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت 34067511/10/2016 2:01:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103839686142_Thum.jpgبیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات
فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

پروژه تجزیه اتحادیه اروپایی توسط آمریکا

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که ترامپ چشم دیدن اتحادیه اروپایی را ندارد ، گفت: رئیس جمهوری آمریکا با اتحادیه اروپایی به لحاظ ساختاری و سیاستی دارای مشکلات اساسی است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اروپایی براساس نظام چند قطبی و مبتنی بر چندجانبه گرایی قاره سبز تاسیس شده است اما ترامپ به شدت دنبال یکجانبه گرایی و تحقق منافع ملی آمریکا است.

وی در ادامه افزود: براساس دیدگاه ترامپ ، شکل گیری اتحادیه اروپایی منجر به ازبین رفتن اصالت های نژادی و شناور شدن فضای مهاجرتی شده است که به هرقیمتی باید با آن برخورد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس جمهوری آمریکا که حامی جدی «برگزیت» و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاس است به طور جدی راست گرایی و ناسیونالیسم افراطی را در قاره سبز دنبال می کند.

وی تصریح کرد: موفقیت های سریالی ناسیونالیست ها در کشورهایی نظیر فرانسه ، هلند و حتی اتریش موجب دلگرمی ترامپ برای تشدید موج راست گرایی در اروپا است.

فلاحت پیشه گفت: ترامپ درحال سرمایه گذاری روی «مارین لوپن» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است تا با «فرگزیت» پاریس را نیز از مدار اتحادیه اروپایی خارج کند.

وی خاطرنشان کرد: به هرمیزان که موج ناسیونالیسم افراطی و راست گرایی در اروپا گسترش پیدا کند ، سیاست های اصیل اما خشن غربی در مواجهه با مهاجران و صف بندی های جمعیتی تثبیت می شود.

این نماینده مجلس دهم گفت: تحت تاثیر رفتارهای ترامپ و  تشکیل دولت های دست راستی اروپایی ،قاره سبز به ناچار به سمت حوزه های حکومت انفرادی حرکت می کند.

اختلافات سیاسی ترامپ با بروکسل

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: به موازات مشکلات ساختاری ترامپ با اتحادیه اروپایی ، رئیس جمهوری آمریکا به لحاظ سیاسی نیز با بروکسل به شدت دارای اختلاف است.

وی با پیش کشیدن سخنان روز گذشته ترامپ در رابطه با میانجی گری واشنگتن در جنگ اوکراین با روسیه گفت: براساس دیدگاه نومحافظه کاران حاکم بر کاخ سفید و ترامپ ، روسیه کشوری مقتدر است که به جای درگیری و منازعه باید با آنها وارد تعامل و همکاری در منافع مشترک شد.

فلاحت پیشه تاکید کرد:  دعوای نسبتا سخت اتحادیه اروپایی با روسیه که منجر به وضع تحریم هایی علیه مسکو شده است در حال نقض توسط واشنگتن است.

وی ضمن اشاره به مواضع تند ترامپ علیه تفاهم برجام گفت: همانگونه که در اختلافات ساختاری ترامپ با اتحادیه اروپایی مخالفت رئیس جمهوری آمریکا با چند جانبه گرایی مطرح شده است ، ترامپ با نفس مذاکرات ایران با گروه 1+5 نیز به شدت مخالف است.

این نماینده مجلس دهم گفت: انهدام برجام و پافشاری اتحادیه اروپایی برای حفظ این تفاهم مسئله ای است که منجر به اختلافات مضاعفی شده است.

وی تاکید کرد: ترامپ برای پیشبرد اهداف و حل اختلافات دیدگاهی با قاره سبز دنبال فروپاشی اتحادیه اروپایی و تبدیل آن به اروپای موزاییکی یا حتی تکه تکه است.

فلاحت پیشه گفت: ایالات متحده در چانه زنی با اروپایی های متفرق و تنها بهتر می تواند منافع خود را مطالبه نماید. در عین حال ترامپ نمی خواهد پنتاگون بیش از این هزینه های پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را بپردازد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet