هدر موبایل
1386/07/20 11:13:00
سرویس سیاسی

حداد عادل نتایج سفر خود به سوییس و بوسنی و هرز گوین را تشریح کرد

غلامعلی حداد عادل در مصاحبه با خبرنگاران با تقسیم بندی سفرخود در دو بخش گفت: در بخش اول سفر و درمدت ۲ روز اقامت در ژنو ۲۱ برنامه کاری پیگیری شد که از جمله آنها یک ملاقات جمعی با ۱۴ رییس و نایب رییس مجلس ، شرکت در ۳ جلسه کاری مربوط به اجلاس و ملاقات با یکی از نواب رییس مجلس انجام شد.

وی کارگروه مربوط به سازمان ملل را از جمله جلسات کاری این اجلاس برشمرد و افزود: این نشست به نقد و آسیب شناسی ساختار و روش های جاری سازمان ملل اختصاص داشت و رییس مجلس جمهوری اسلامی ایران تنها سخنران این نشست از میان 1100 نماینده مجلس و دهها رییس مجلس حاضر در نشست بود.

حداد عادل در ادامه گفت: در سال 1384 که مجالس دنیا در نیویورک جلسه داشتند مقامات امریکایی در صدور ویزا برای رییس مجلس شورای اسلامی کارشکنی کردند که به جبران آن اتحادیه بین المجالس از رییس مجلس ایران به عنوان سخنران مدعو دعوت کرد.

وی گفت :نقد روش های سازمان ملل و از جمله حق وتو از جمله موضوعاتی بود که در این سخنرانی به آنها پرداخته شد.

حداد عادل شرکت در اجلاس کشورهای اسلامی عضو اتحادیه ، شرکت در اجلاس مربوط به تصویب ماده اضطراری ، ملاقات با رییس مجلس سوئیس و مصاحبه های اختصاصی با رسانه های مختلف در سوئیس را از دیگر برنامه های کاری خود در ژنو ذکر کرد و گفت: در ملاقات با رییس مجلس سوئیس درباره پیشنهاد این کشور درباره موضوع هسته ای ایران مذاکره شد که پیشنهاد سوئیس در مقایسه با سایر طرح ها از نظر جمهوری اسلامی ایران قابل مطالعه و پیگیری است و مقامات ایرانی نیز این پیشنهاد را مثبت ارزیابی کرده و در حال بررسی آن هستند . 

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بخش دوم سفر خود به بوسنی و هرزگوین گفت : سفر یک و نیم روزه هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به سارایوو به دعوت رییس مجلس بوسنی و در چارچوب روابط دو جانبه انجام شد.

وی ، ملاقات با روسای دو مجلس کشور بوسنی ، ملاقات با رییس جمهور بوسنی و اعضای شورای ریاست جمهوری ، ملاقات با رییس شورای وزیران و همچنین ملاقات با رییس و اعضای شورای ادیان و سخنرانی در دانشگاه علوم اسلامی و حضور در کالج اسلامی و سخنرانی در جمع نمازگزاران در سارایوو را از جمله برنامه های کاری خود در مدت اقامت خود در سارایوو ذکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet