KHANEH MELLAT

هدر موبایل
1395/11/20 14:39:57
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس مطرح کردند؛

برخورد سردسته یانکی‌ها با نخستین مانع حقوقی آمریکا

نمایندگان مجلس معتقدند جامعه آمریکایی نیز با رفتار افراطی رئیس جمهور جدید خود موافق نبوده و ترامپ در نخستین ماه حضور خود در کاخ سفید با چالش‌های شدیدی روبرو شده است.
برخورد سردسته یانکی‌ها با نخستین مانع حقوقی آمریکا نمایندگان مجلس معتقدند جامعه آمریکایی نیز با رفتار افراطی رئیس جمهور جدید خود موافق نبوده و ترامپ در نخستین ماه حضور خود در کاخ سفید با چالش‌های شدیدی روبرو شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107340534273.jpg برخورد,سردسته,یانکی‌ها,با,نخستین,مانع,حقوقی,آمریکا Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ بعد از اینکه دونالد ترامپ فرمان اجرایی ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور به آمریکا را صادر کرد، قاضی سیاتل، یکی از قضات دادگاه فدرال آمریکا این حکم را به حالت تعلیق درآورد که به دنبال آن ترامپ از طریق وزارت دادگستری خود به صورت رسمی درخواست فرجام خواهی از دادگاه تجدید نظر این کشور کرد.

با این حال دادگاه تجدید نظر آمریکا این درخواست را رد کرد و اخیرا به دولت آمریکا و دو ایالت این کشور که در انتقاد به فرمان دولت آن را نادیده گرفتند فرصت داده تا در دفاع از خود استدلال و مدارک بیشتری ارائه کنند تا در نهایت تصمیم گیری شود.

دادگاه تجدید نظر حکم داده است تا زمان تصمیم این دادگاه، اتباع کشورهای ممنوع الورود شده به آمریکا(ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان) که روادید معتبر سفر به این کشور را دارند، همچنان می توانند وارد آمریکا شوند.

به نظر می رسد از زمانی که ترامپ روی کار آمده به دلیل اظهارات غیرعقلائی خود موج شدیدی از اعتراضات را علیه خود رقم زده که بر همین اساس دادستان و دو قاضی ایالات متحده نسبت به آن واکنش قانونی نشان دادند در حالی که ترامپ این فرمان اجرایی خود را در راستای تأمین امنیت آمریکا می داند.

نمایندگان مجلس نیز در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند بر این باور بودند که سیاستمدار نبودن ترامپ باعث شده بی پروا اظهاراتی خلاف جهت رویه حقوقی این کشور صورت دهد که البته مورد انتقاد قضات و جامعه آمریکایی و حتی سایر کشورهای دیگر قرار گیرند. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

ترامپ دربرابر اولین مانع سخت حقوقی آمریکا شکست خورد/ تفاوت آمریکای ۲۰۱۷ با آمریکای ۲۰۰۱

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به رد فرمان اجرایی ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا ازسوی دادگاه تجدید نظر این کشور، گفت: دولت جدید آمریکا با هدف جلوگیری از رکود تجاری روی کار آمد لذا سیستم به گونه ای عمل نمی کند که ترامپ به راحتی کنار برود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به نظر می رسد ترامپ در آینده در جهت نظام های حقوقی و سیاسی آمریکا حرکت کرده و به گونه ای عمل کند که در داخل منجر به اختلافات نشود.

وی افزود: علیرغم اینکه ترامپ نتوانست فرمان خود را به سرانجام برساند و دادگاه تجدیدنظر آن را رد کرد، با این حال توانست در مرحله اول فضای روانی علیه ایران را در فضای پسابرجام ایجاد کند.

فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت 34067511/10/2016 2:01:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103839686142_Thum.jpgبیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات
فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

فلاحت پیشه در ادامه به تفاوت آمریکای سال 2017 با سال 2001 اشاره کرد و یادآور شد: در سال 2001 بوش پسر بسیاری از آزادی ها را به حالت تعلیق درآورد و فضا امنیتی شد اما علت آن وقوع حادثه 11 سپتامبر بود که امکان آن وجد داشت اما در شرایط فعلی این امکان فراهم نیست و دوران شرایط امنیتی سپری شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ترامپ در فضای نومحافظه کارانه به سمت ساخت و تولید دشمن پیش می رود که اولین آن فرمان اجرایی اخیر وی بود.

نوریان: ترامپ آغازی چالش‌برانگیز برای دولت خود رقم زد/ جمهوری اسلامی به‌دنبال واکنش منطقی باشد

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به رد فرمان اجرایی ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا ازسوی دادگاه تجدید نظر آمریکا گفت: رئیس جمهور آمریکا ابتدای کار خود را در عرصه اجرایی این کشور با رفتارهایی افراط گرایانه و عجولانه آغاز کرده که یکی از آنها فرمان اخیر وی در خصوص ممنوعیت ورود شهروندان چند کشور اسلامی به ایالات متحده بود.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تصمیم گیری های ترامپ هیچ منطق عقلی ندارد و تیمی که او برای آغاز کار بسته است وارد یک پروسه رفتارهای عجولانه و غیرمنطقی شده اند.

اردشیر نوریان 3406756/29/2016 3:52:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104428701661_Thum.jpgاردشیر نوریان
اردشیر نوریان

وی در ادامه درخصوص آینده آمریکا باتوجه به آغازی که ترامپ برای آن رقم زده، عنوان کرد: بعد از صدور فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع چند کشور به آمریکا، یکی از قضات دادگاه فدرال آمریکا و دادستان با آن مخالفت کردند که طبق روال قانونی آمریکا قرار دولت ترامپ از دادگاه تجدیدنظر آمریکا درخواست رسیدگی کرد که این دادگاه نیز درخواست رسمی وزارت دادگستری این کشور را رد کرد.

نوریان ادامه داد: از سوی دیگر این فرمان از سوی جامعه آمریکایی و بسیاری از کشورهای دیگر نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفت و نشان داد که حتی در داخل آمریکا نیز با اینگونه اعمال افراط گرایانه موافق نیستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید صبر کنیم تا ببینم در آینده دولت ترامپ تا چه میزان با سیاست های این کشور هماهنگ می‌شود، خاطرنشان کرد: در نهایت جمهوری اسلامی باید در قبال این رفتار عجولانه آمریکایی ها، واکنشی منطقی و هوشمندانه و به دور از جوزدگی و غافلگیری داشته در حوزه روابط خارجی و دیپلماسی داشته باشد تا وجهه قابل قبولی از خود در عرصه بین المللی برجای بگذارد.

بروجردی: ترامپ با همین فرمان جلو برود آمریکا را دچار چالش شدید می‌کند

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به رد فرمان اجرایی ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا ازسوی دادگاه تجدید نظر این کشور، گفت: اگر دولت ترامپ در آغاز خود با همین فرمان پیش برود آمریکا را دچار مشکلات جدی می کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس دهم ادامه داد: ترامپ با شیوه عملکردی که در پیش گرفته است پیش از آنکه خسارتی به دنیا وارد کند، درون کشور خود را با چالش مواجه می کند.

دیدار سفیر جمهوری آذربایجان با علاءالدین بروجردی 66910001/30/2017 3:18:49 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/01/201701102121529059_Thum.jpgدیدار سفیر جمهوری آذربایجان با علاءالدین بروجردی
دیدار سفیر جمهوری آذربایجان با علاءالدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ترامپ ناگزیر است قواعد بازی را هم در عرصه داخلی آمریکا و هم در صحنه بین المللی رعایت کند چرا که موج عظیمی از انتقادها علیه او شکل گرفته است.

سلیمی: سیستم حقوقی و سیاسی آمریکا، ترامپ را با خود همراه می‌کند

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به رد فرمان اجرایی ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور اسلامی به آمریکا ازسوی دادگاه تجدید نظر این کشور، گفت: زمانی ترامپ قصد داشت در زمان انتخابات آرایی را به نفع خود جمع کند لذا اظهاراتی کرد که منطقی هم نبود اما در حال حاضر گمان کرد که می تواند این اظهارات را اجرایی نیز کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: دیوارکشی به دور آمریکا یا ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به این کشور از جمله دستوراتی بود که ترامپ صادر کرد اما حتی جامعه آمریکایی و دادگاه های این کشور نیز نسبت به آن واکنش نشان دادند.

اصغر سلیمی 34067511/4/2016 2:51:12 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611104442930067_Thum.jpgاصغر سلیمی
اصغر سلیمی

وی افزود: کشوری که ادعای دموکراسی داشته و خود را جزء کشورهای تراز اول دنیا می بیند امروز دیگران را از ورود به کشور خود منع می کند به خصوص ایرانیان را که جزء تحصیل کردگان و ثروتمندان آمریکا هستند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه آمریکا و دادگاه های آمریکایی اجازه ادامه این روند را به ترامپ نمی دهند ضمن اینکه خود ترامپ نیز کم کم به سمت سیستم آمریکا باز می گردد و احتمالا در آینده چنین فرمان های غیرمنطق صادر نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet