خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/11/22 10:30:00
سرویس سیاسی
شفیعی تصریح کرد:

درز اطلاعات محرمانه هسته ای ایران نقض برجام است/ آژانس اجازه ندارد اطلاعات را در اختیار آمریکا قرار دهد

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه  آژانس اجازه ندارد اطلاعات را در اختیار آمریکا قرار دهد گفت: درز اطلاعات محرمانه هسته ای ایران نقض برجام است.
درز اطلاعات محرمانه هسته ای ایران نقض برجام است/ آژانس اجازه ندارد اطلاعات را در اختیار آمریکا قرار دهد عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه  آژانس اجازه ندارد اطلاعات را در اختیار آمریکا قرار دهد گفت: درز اطلاعات محرمانه هسته ای ایران نقض برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109671861131.jpg درز,اطلاعات,محرمانه,هسته,ای,ایران,نقض,برجام,است/,آژانس,اجازه,ندارد,اطلاعات,را,در,اختیار,آمریکا,قرار,دهد Icana

نوذر شفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به احتمال انتشار اسناد محرمانه برجام از سوی ترامپ، اظهار داشت: گر اسناد محرمانه  بین ایران و آژانس بین المللی فاش شود، نقض غرض است چون قرار نبود آژانس اسناد را در اختیار دیگران قرار دهد.

نماینده سابق مردم ممسنی و رستم در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: اسناد حاوی اطلاعات محرمانه بین ایران و آژانس است در آن زمان یکی از نگرانی ما این بود که امکان دارد اسناد محرمانه ما به دست دیگران بیافت اما آژانس اطمینان چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی گفت: اسناد محرمانه بین ایران و آژانس بین المللی به توافق دو جانبه بین ما و آژانس بر می گردد. از سوی دیگر اطلاعاتی از ظرفیتهای هسته ای ایران در اختیار آژانس قرار گرفته است که باید تنها در اختیار این نهاد بین الملل محفوظ بماند.

شفیعی تاکید کرد:آژانس اطلاعاتی در زمینه بازرسی از سایت های هسته ای ایران در اختیار دارد که طبق برجام باید محرمانه بماند و درز این اطلاعات به خارج و مخصوصا آمریکا نقض عهد دیگر مجموعه 1+5 و آژانس بین المللی انرژی اتمی حادث می شود.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص واکنش ایران به درز اطلاعات هسته ای، اظهار داشت: ایران سه واکنش سیاسی، حقوقی و فنی خواهد داشت، در گام اول در صورتی اطلاعات فاش شود، این عمل محکوم خواهد شد.

وی گفت: در گام دوم می توانیم به لحاظ حقوقی موضوع را در مجامع بین المللی دنبال کنیم که در نهایت بر برجام اثر منفی خواهد داشت. همچنین اقدامات فنی نیز اتخاذ خواهد شد و در مسائل هسته ای مستقل می شویم و دیگر با آژانس همکاری نمی کنیم.

شفیعی با بیان اینکه اگر اسنادمحرمانه بین ایران و آژانس فاش شود، از آژانس سلب اعتماد خواهد شد، عنوان کرد: اسناد محرمانه ضمیمه های توافق هسته ای و برجام بوده که بر اساس توافق صورت گرفته تنها باید در اختیار آژانس بین المللی قرار گیرد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بااین حال بر اساس توافق صورت گرفته بعید به نظر می رسد اطلاعات محرمانه درز کرده باشد با این حال ایران همواره آماده اقدام متقابل خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet