هدر اصلی
1386/07/19 11:19:00
سرویس سیاسی

حداد عادل حضور ایرانیان در نقاط مختلف جهان را مهم خواند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع ایرانیان مقیم بوسنی و هرزگوین گفت : امروز وظیفه حفظ و حراست از تعالیم و ارزش های اسلامی بر عهده همه مسلمانان است و این امر در منطقه اروپا و به ویژه کشور بوسنی و هرزگوین از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حدادعادل که سه شنبه شب به وقت محلی از ژنو وارد سارایو  شد با اشاره به اهمیت حضور ایرانیان در مناطق مختلف جهان گفت : اسلام زمانی شمار معدودی پیرو داشت اما امروز بیش از یک میلیارد نفر در سراسر دنیا از آئین پیامبر گرامی اسلام پیروی می کنند.

پیش از سخنرانی حدادعادل گروهی از کودکان ونوجوانان ایرانی و بوسنیائی با تلاوت دلنشین قرآن و اجرای سرود از هیئت ایرانی استقبال کردند.

حداد عادل قرار است در مدت اقامت دو روزه خود در سارایو علاوه بر دیدار با همتای خود با مقامات عالی رتبه بوسنی و هرزه گوین ازجمله رئیس شورای ریاست جمهوری، رئیس شورای وزیران و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه به منظور شرکت در یکصد و هفدهمین نشست پاییزه اتحادیه بین المجالس ، ‌تهران را به مقصد ژنو ترک کرد .

حداد عادل در اقامت دو روزه خود در ژنو، علاوه بر دیدار و گفتگو با شماری از همتایان خود از برخی کشورهای آسیایی، افریقایی و اروپایی، در نخستین روز این نشست در سخنرانی 12 دقیقه ای خود دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را درباره مسایل بین المللی و منطقه ای تشریح کرد. 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet