هدر موبایل
1395/11/24 08:27:28
سرویس اجتماعی
گودرزی:

تعیین شاخص فقر هیچ دردی از فقر و فقرا دوا نمی کند/ مسئولان به فکر حل معضل بیکاری باشند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گودرزی با بیان اینکه فقر اقتصادی، خروجی بی توجهی به تولید داخل است، گفت: عمده علت فقر بیکاری است.
تعیین شاخص فقر هیچ دردی از فقر و فقرا دوا نمی کند/ مسئولان به فکر حل معضل بیکاری باشند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گودرزی با بیان اینکه فقر اقتصادی، خروجی بی توجهی به تولید داخل است، گفت: عمده علت فقر بیکاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102479531562.jpg تعیین,شاخص,فقر,هیچ,دردی,از,فقر,و,فقرا,دوا,نمی,کند/,مسئولان,به,فکر,حل,معضل,بیکاری,باشند Icana

عباس گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای کاهش فقر اقتصادی در کشور تاکید کرد وگفت: اگر فقر اقتصادی را ریشه یابی کنیم نمود آن بیشتر در حوزه اشتغال پدیدار شده و به گونه ای خاستگاه  آن معضل بیکاری است.

 

برخی از آسیب های اجتماعی محصول رویه غلط اقتصاد کشور است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه برخی از آسیب‌های اجتماعی محصول رویه غلط اقتصاد کشور است، افزود: هر چند ایران در زمینه توسعه معادن، تولید انرژی و گردشگری از ظرفیت بالایی برخوردار است اما متاسفانه بی توجهی به این قابلیت ها و ظرفیت ها اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده و موجبات فقر اقتصادی را در کشور فراهم نموده است.

 

بهترین راهکار کاهش و رفع فقر در جامعه حمایت از تولید داخل است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بهترین راهکار کاهش و رفع فقر در جامعه حمایت از تولید داخل است، تصریح کرد: خرید کالای خارجی به معنای تضعیف تولید داخل و اشتغال، افزایش بیکاری و فقر است.

گودرزی با بیان اینکه فقر، خروجی بی توجهی به تولید داخل است، گفت: حمایت و تلاش جدی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و مولفه اصلی و محوری و به تعبیری ستون فقرات اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی است؛ حقیقت آن است که هیچ راهکاری به جز این راهکار برای رفع فقر اقتصادی در جامعه وجود ندارد و هر چه بگوییم در واقع گفتار درمانی است.

وی با یادآوری اینکه رفع ریشه ای فقر در جامعه مستلزم گسترش تولید ملی است، افزود: به صورت جدی نیاز است از ظرفیت نهاد قانونگذاری برای مقابله با ورود کالای قاچاق به کشور مانند تشدید مجازات قاچاقچیان کالا و همچنین برخورد انقلابی با مقوله قاچاق استفاده کرد زیرا قاچاق کالا تضعیف تولید داخل، بیکاری و فقر اقتصادی را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، ادامه داد: مجلس و دولت باید به نحوی ریل گذاری و حرکت کنند که تولید داخل تقویت شده و همچنین رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، ائمه جمعه، آموزش و پرورش، مساجد و همچنین خانواده‌ها باید فرهنگ سازی مناسبی را برای روی آوردن مردم به سمت استفاده از کالای ملی داشته باشند.

گودرزی با بیان اینکه وظیفه کمیته امداد شناسایی اقشار مستضعف و همچنین تلاش برای خودکفا کردن مددجویان است، تصریح کرد: ضروری است کمیته امداد حمایت های لازم را از افراد از کارافتاده و همچنین مددجویانی که نیاز به حمایت مستمر دارند داشته و همچنین فرهنگ سازی مناسبی را در خصوص جلب کمک های مردمی داشته باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم، با یادآوری اینکه تعیین خطر فقر و همچنین پرداختن به کاهش و افزایش شاخص فقر هیچ دردی از فقر و فقرا را رفع نمی کند، گفت: بهتر است در این رابطه به فکر راهکارهایی مانند بها دادن به تولیدات داخل باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اتکا به ظرفیت های داخلی، تلاش برای بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه کشور و همچنین تلاش برای به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد برای مدیریت فقر اقتصادی در کشور تاکیدکرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet